Pewne i wysokie zwycięstwo Sudetów

Ostre strzelanie zafundowali jeleniogórscy koszykarze, którzy w dalekim Łowiczu rozgromili Księżaka 93:69. Podopieczni Ireneusza Taraszkiewicz świetnie się spisali grając mądrze, a przede wszystkim zespołowo.

Sudety wygrywając pewnie z Księżakiem były bliskie „wskoczenia” na pierwsze miejsce w tabeli grupy B 2. ligi. Z kłopotami swoje mecze wygrali liderzy - koszykarze z Pleszewa (z AZS-em KU Politechniki Opolskiej 77:76) i wiceliderzy – zawodnicy WKK Wrocław ( z AZS Politechniką Poznań 62:61). Mimo to, podopieczni Ireneusza Taraszkiewicza pokazali, że stać ich na to w najbliższym czasie. W Łowiczu zagrali tak jak potrafią najlepiej – zespołowo i skutecznie.

Punktowali niemal wszyscy. Do przekroczenia magicznej „setki” zabrakło zaledwie siedmiu punktów. Zaczęli doskonale od zwycięstwa w pierwszych dwóch kwartach. Świetnie zagrali nasi wysocy – Jakub Czech i Jarosław Wilusz grając skutecznie w obronie i w ataku łącznie zdobywając 30. punktów. Warto dodać, że ten ostatni popisał się 100 procentową skutecznością trafiając siedmiokrotnie za dwa punkty dokładając akcję 2+1 i aż siedmiokrotnie zbierając piłkę spod tablic.

Reszta nie pozostawała dłużna. Swoje punkty dokładał Łukasz Niesobski, który w ciągu 20 minut gry zdobył aż 10 punktów, jego brat Rafał (15) i oczywiście wracający do formy Krzysztof Samiec (14). Swoje oczka dorzucali młodzi – 20 letni Tomasz Maryniewski i 18 - latek - Michał Kozak. I choć koszykarze Sudetów ostatnią kwartę przegrali różnicą trzech punktów to zasłużenie wygrali całe spotkanie w którym prezentowali się na bardzo wysokim poziomie. Kolejne rozegrają we własnej hali (21 listopada), a ich rywalem będzie 14. w tabeli - WKS Śląsk Wrocław.

Księżak Łowicz - Focus Mall Sudety Jelenia Góra 69:93 (17:24, 13:26, 18:25, 21:18)

Sudety - Wilusz 17, Niesobski Rafał 15, Samiec 14, Czech 13, Urbaniak 10, Niesobski Łukasz 10, Maryniewski 6, Kozak 4, Minciel 4, Cierzniewski 0, Klimek 0.