Pewna wygrana lidera

W 18. kolejce Tauron Basket Ligi koszykarze ze Zgorzelca bez problemów wygrali w niedzielę w Gdyni z dziesiątym w tabeli Startem 78:64. To już czternaste zwycięstwo PGE Turowa w tym sezonie. Samodzielny lider męskiej ekstraklasy zaprezentował wysoką skuteczność w rzutach z dystansu, zwłaszcza do przerwy. Zza linii 6,75 metrów koszykarze trafili 15 razy (z 30 rzutów). Wszystkie swoje cztery rzuty wykorzystał Aaron Cel (razem 14 pkt.). Najskuteczniejszy w PGE Turowie reprezentant Polski Damian Kulig do 15 punktów dołożył 10 zbiórek piłki. Lider w pełni wykorzystał w pełni swoje atuty i przez cztery kwarty kontrolował wynik

Zespół z Trójmiasta prowadzony przez trenera Davida Dedka to beniaminek rozgrywek i rywal mniej wymagający. Pierwszy mecz brunatni wygrali 66:55. Tym razem dla Startu za 20 „oczek” rzucił Michał Jankowski. Znany z gry w Sudetach Jelenia Góra Tomasz Wojtyła trafił za pięć punktów.

Dlaczego czarno - zieloni są liderem TBL? - Tworzymy ekipę z charakterem, naszą główną siłą jest zespół, dlatego próżno szukać u nas indywidualności – przyznaje kapitan PGE Turowa Michał Chyliński. - W mistrzostwach Polski chcemy osiągnąć sukces razem, jako drużyna. Nadajemy na tych samych falach.

Mecz w Gdyni oglądał nowy selekcjoner kadry narodowej Dirk Bauermann. Szansę powołania do reprezentacji mają lider zgorzelczan, będący w życiowej formie 27-letni rzucający Michał Chyliński i silny skrzydłowy, 26-letni Aaron Cel.

Nowym rozgrywającym PGE Turowa został Amerykanin Russell Robinson. Pięć lat temu z drużyną Kansas Jayhawks wygrał akademickie rozgrywki NCAA. Ostatnio 26-letni zawodnik o wzroście 185 cm występował w barwach włoskiego klubu Pallacanestro Biella. Średnio zdobywał po 13 punktów.