To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Parking koło szpitala nadal płatny

Parking koło szpitala nadal płatny

Marszałek Cezary Przybylski negatywnie odpowiedział na postulat jeleniogórskiego radnego Rafała Piotra Szymańskiego, który chciał, aby nie pobierano opłat za parking przy szpitalu. Takie rozwiązanie nie wchodzi w grę.

Jeleniogórski radny apelował o wycofanie się z pobierania opłat za parking, bo to dodatkowe obciążenie dla rodzin odwiedzających swoich bliskich chorych, często wykonujących przy nich obowiązki opiekuńcze. Opłata budzi wątpliwości także dlatego, że jeleniogórzanie już i tak dokładają się do kosztów utrzymania placówki ponieważ władze od lat zwalniają lecznicę z podatku od nieruchomości.

Te argumenty nie przekonały samorządu województwa.”Przychody pobierane z tytułu opłat za parkowanie pozwalają na pokrycie kosztów utrzymania terenu parkingu (kwota 300 tys. zł), co jednocześnie umożliwia przeznaczenie środków otrzymywanych z NFZ na realizowanie celów statutowych Wojewódzkiego Centrum Szpitalnego Kotliny Jeleniogórskiej” - czytamy w odpowiedzi. Marszałek Przybylski jest zdania, że już przy obecnych opłatach czasami brakuje wolnych miejsc parkingowych, co może oznaczać, iż przy bezpłatnym parkingu tych miejsc nie byłoby częściej. Tak czy inaczej planowane jest zwiększenie liczby miejsc parkingowych. Przy kotłowni ma powstać parking dla pracowników. Będzie on bezpłatny.   

Komentarze (23)

Utrzymanie parkingu kosztuje 25 tysięcy miesięcznie??? Dyrektor do jego zamiatania zatrudnia ochroniarzy Kaczyńskiego???!!! Przecież to absurdalna kwota!

Szczególnie, że to mieszkańcy Jeleniej Góry płacą za podatek od nieruchomości szpitala...

ty to raczej jesteś busthalter, po polsku cyckonosz

Macie efekty koalicji PiS i Bezpartyjnych Samorządowców... Wybraliście - płaćcie.

tę koalicję świetnie widać w zarządzie KD i zmianach cennika...

Bardzo dobrze, przyjeżdżam w odwiedziny , płacę i mam miejsce. A jak ktoś na dłużej to rodzina może zabrać auto do domu.

A jak masz na oddziale ciężko chorą osobę, której musisz donosić jedzenie, wodę, środki higieny, pampersy, pianki do mycia, ręczniki papierowe, chusteczki nawilżane itd.? Bo tego polska służba zdrowia nie zapewnia. Chyba, że ty jesteś z tych, co się nie interesują...

Nie masz bladego pojęcia, jak funkcjonuje szpital. Leży chory na oddziale, a rodzina musi przynosić gros rzeczy, bo nie są udostępniane. Jedzenie marne,a więc przynosi ktoś z rodziny, środki higieniczne i nie tylko, jak już napisał przedmówca.

Policz sobie koszt dojazdu do szpitala plus koszt parkowania np. za 10 dni i już robi się niezła sumka.

Nie zawsze tak jest, że przyjeżdżasz i masz z marszu wolne miejsce. Wielokrotnie tego doświadczyłam.

Aby ten szpital funkcjonował, każdy mieszkaniec Jeleniej dopłaca do interesu, bo szpital jest tak zadłużony, że wyżebrał od miasta możliwość niepłacenia podatku od nieruchomości.

Z jakiej racji mamy więc płacić za parking?

Pół roku do chorego ojca dojeżdżałem codziennie po pracy z jedzeniem i nie tylko. To nie hotel i przy polskich realiach płacenie składek przez obywateli i ich wysokościach i tak podziwiam lekarzy i pielęgniarki, że dają radę. Parking płatny to najmniejszy problem.

Tak się składa, że składki na ZUS regularnie rosną. Wiadomo, że szpital to nie hotel, ale nie zapewnia on nawet podstawowych rzeczy. Do szpitala trzeba przynieść choremu kubek, sztućce jedzenie, bo szpital nie daje nawet odpowiednich porcji żywieniowych swoim pacjentom. Ludzie nie są w szpitalu po to, by głodować, tylko po to, by po leczeniu, operacji, innych zabiegach nabrać sił i wyzdrowieć. Niektóre osoby mają niskie dochody i każdy dodatkowy wydatek jest dla nich dodatkowym obciążeniem. Chwała Bogu, że możesz zapłacić za parking, ale powinien być on darmowy, tym bardziej, że szpital nie płaci miastu podatku od nieruchomości. W ten sposób już płacisz za parking nie płacąc zań w automacie na miejscu.

Jedzenie w szpitalu powinno być płatne 10 zł dziennie. W domu też by musiał kupić. Lekarze i pielęgniarki mają się na leczeniu skupić a nie słuchać, że jedzenie taki czy siakie.

To na co Misiu płacisz składki? Przedsiębiorcom pisiory każą płacić 1500 zł ZUS, a emerytura wyjdzie im 500 zł. Może lepiej żeby chorym nosić do szpitala lekarstwa i przeprowadzić własnego lekarza i pielęgniarki???

No to czemu ciemnota na PiS głosuje.

W Jeleniej Od zawsze rzadzi PO-PSL-SLD. Natomiast PIS w tym miescie nie mial nigdy NIGDE wladzy. Wszystkie nzieszczescia na nas pospadaly za zgoda PO-PSL-SLD. Czyli Nikodemy Dyzmy w pelnej krasie. I tyle w temacie.

Pieniądze na służbę zdrowia łoży Warszawa, a nie rządzący w Jeleniej.

wprowadzić platne windy w szpitalu.

Taa, a może jeszcze bilety wstępu? Płacimy składki, szpital nie płaci podatku od nieruchomości, a jeszcze chce wydoić pacjentów i ich rodziny.

Najlepszym wyjściem, by szpital nie był już zadłużony, jest jego prywatyzacja. Wywalić dyrektora i zatrudnić osobę po studiach ekonomii i zarządzania, który będzie należycie zarządzał placówką.

Jak nie wiecie o co chodzi to chodzi o to że tam co niektórzy lekarze to są złodzieje!!! Dajcie monitoring do gabinetu lekarskiego bez wiedzy lekarza a się przekonacie jak ci lekarze traktują starsze chore osoby i jak wulgarnie się do nich odnoszą podczas wizyty.

To nie wina PiS!!! tylko Wieloletniej CIENEJ MASY rządzącej Jelenią Górą co nic nie robi a potem się zastanawiają jak tu po wyborach podnieść opłaty za wodę,scieki ,śmieci itp. Obudźcie się w koncu a nie oglądacie TVN lobby Kulczyka

Jak chcą doić za parking to nie zwalniać ich z podatku od nieruchomości tylko za te pieniądze wynająć parking od szpitala.
Szpital po kilka-kilkanaście godzin trzyma ludzi na SORze i każe sobie płacić za parkowanie. Ale to i tak mały problem bo po ich 'pomocy' trzeba jeszcze ponieść koszty pogrzebu pacjenta.

Dojna zmiana zbiera kasę wszędzie gdzie się da. Potem daje+ i 44% ją popiera. Emeryci dostali ostatnio 880 zł to na rok parkowania wystarczy

I to działa, a obecny główny punkt programu Schetyny to objezdny cyrk LGBT. Hahahahahaha....

To dlaczego nasz wybrany prezydent nie zacznie pobierać, w ramach rewanżu, podatku od nieruchomości? Panie prezydencie, prosze dbać o mieszkańców i naszą wspólną kasę. Jak marszałek chce nas łupić na parkingu to my, przez pana osobę złupmy, jego przez podatek. Panie prezydencie, proszę dbanie o dobro mieszkańców miasta a nie budżetu wojewódzkiego.