To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Otwarto oferty na przebudowę stadionu

Wczoraj otwarto oferty chętnych na przebudowę stadionu przy ul. Złotniczej. Okazało się, że są one tańsze niż w pierwszym przetargu.

– Oferty zgłosiły wszystkie cztery firmy, które zgłosiły się do tej pracy poprzednio – powiedział Marcin Zawiła, Prezydent Jeleniej Góry – aczkolwiek oferowane ceny są z naszego punktu widzenia zdecydowanie korzystniejsze. Koszty przebudowy przewidywane przez te firmy wahają się w przedziale między 16 340 tys. zł a 18 302 tys. zł. Trwa analiza ofert, przeznaczymy trzy dni robocze na uzupełnienie dokumentacji.

Najtańszą ofertę złożyła warszawska firma Tamex i wszystko wskazuje, że to ona wygra ten przetarg. Firma ta w poprzednim przetargu zajęła drugie miejsce ale złożyła skuteczne odwołanie. PreFabrykat z Miłkowa, który wygrał poprzedni przetarg, teraz złożył drugą w kolejności ofertę na kwotę - 17,32 mln. złotych.

Oferty są tańsze, ale też i projekt został uszczuplony, nie ma w nim budowy bieżni. Władze miasta przewidują, że najpewniej we wtorek nastąpi oficjalne rozstrzygnięcie przetargu. - Wszystko wskazuje na to, że nie zajdą okoliczności, które zmuszą nas do unieważnienia tego przetargu – przewiduje prezydent. Po uprawomocnieniu się decyzji – zgodnie z ustawową procedurą – w terminie do pięciu kolejnych dni roboczych nastąpi podpisanie umowy i przekazanie placu budowy. - Z opinii moich pracowników wynika, że może to nastąpić 2 listopada – zapowiedział Marcin Zawiła.

To jednak wariant optymistyczny: zakłada, że żadna z firm nie złoży skutecznego odwołania, co – jak już raz pokazało życie – nie jest takie pewne.

Przeczytaj także: Przetarg na przebudowę stadionu unieważniony
 

Komentarze (4)

poprzedni przetarg 15,5 mln z bieżnią, obecny 16,3 mln bez bieżni! to który jest tańszy?

bieżnia jest nadal

Chyba że weźmiemy średnią ze wszystkich ofert, albo że najdroższa oferta jest niższa niż poprzednio. Jednak chyba nie to powinno nas mieszkańców interesować, a jedynie oferta najtańsza, względnie ta, która zostanie wybrana. A ta najtańsza jest znacznie bo o 800 tys. zł droższa od najtańszej w poprzednim przetargu...