To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Oszust zatrzymany, ale pieniędzy nie ma

Fot. KMP Jelenia Góra

To się nie zdarza wcale często, bo oszuści są bardzo przebiegli i pomysłowi. Tym razem policjanci zatrzymali 29-letniego mieszkańca powiatu karkonoskiego, który metodą „na policjanta” wyłudził od starszej pani pieniądze i biżuterię o łącznej wartości 36 tys. zł.

3 lutego 2021 roku, około godziny 10.00 do mieszkanki powiatu karkonoskiego zadzwonił mężczyzna, który podał się za policjanta i poinformował ją o tym, że jej syn spowodował wypadek drogowy i potrzebne są pieniądze, aby pomóc mu w załatwieniu tej sprawy. Do jej mieszkania zgłosił się 29-latek, a kobieta, przejęta sytuacją, chcąc pomóc synowi, przekazała nieznajomemu pieniądze oraz biżuterię. W ten sposób straciła około 36 tysięcy złotych. Wkrótce okazało się, że syn nie nie był sprawcą wypadku i nie potrzebował żadnego wsparcia.
Policjanci prowadząc w tej sprawie czynności procesowe oraz operacyjne ustalili i zatrzymali 29-latka jako podejrzewanego o oszustwo.
Obecnie szczegółowo wyjaśniane są wszystkie okoliczności tej sprawy. Dotąd nie odzyskano mienia seniorki. Policja ustala, co oszust zrobił z wyłudzonymi dobrami. Mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie. Za oszustwo grozić mu może nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

Policja po raz kolejny przestrzega, aby weryfikować wszelkie informacje od nieznajomych, konsultować z najbliższymi każdą decyzję o przekazaniu pieniędzy czy kosztowności obcym osobom. Nie należy podawać przez telefon żadnych wiadomości dotyczących naszego mieszkania, oszczędności, tego z kim mieszkamy.

Komentarze (4)

Kiedyś pod tym tytułem będzie artykuł o księdzu z mojej parafii:-D:,-):-)

Kiedy ty w kościele byłeś ?

Anonim ! Zajrzyj do wlasnego sraczyka.

Niestety, częsty przypadek.Oszusta złapią a on powie:
cyt." SKONT WEZNE JAK NIE MAM".....

Niestety zbyt wielu w naszym kraju oszustów, naciągaczy, krzywoprzysiężców i innej maści NIEHONOROWYCH ludzi...Przykro