To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Ostatnie pożegnanie Tadeusza Chwałka

Ostatnie pożegnanie Tadeusza Chwałka

We wtorkowe popołudnie (4 czerwca) na cmentarzu w Jeżowie Sudeckim odbył się pogrzeb znanego, cenionego i szanowanego w piłkarskim okręgu jeleniogórskim działacza, od 20 lat prezesa LKS-u Lotnik, Tadeusza Chwałka. Mszę świętą w kościele pw. Michała Archanioła odprawił proboszcz ksiądz Andrzej Szarzyński. W ceremonii pogrzebowej uczestniczył tłum żałobników. 

Prezesa - ikonę klubu, wspaniałego człowieka i społecznika, wspominali w kościele członek zarządu jeżowskiego Lotnika, Artur Karmelita, reprezentująca rodziców najmłodszych futbolistów Joanna Tomoń, wójt gminy Jeżów Sudecki Edward Dudek i ksiądz proboszcz. Tadeusz Chwałek z imienia i nazwiska znał wszystkich zawodników. Pokazał, że mimo różnych trudności można wznieść się ponad przeciętność. Dawał szansę trenerom pierwszej drużyny i grup młodzieżowych. Prezes bardzo przeżywał zarówno klubowe sukcesy, jak i ligowe i pucharowe porażki w minionych latach. Walkę z ciężką chorobą przegrał 31 maja 2019 roku około godziny osiemnastej.

W pogrzebowym poczcie sztandarowym Dolnośląskiego ZPN-u byli trener gryfowskiego GKS-u Gryf Daniel Koko oraz piłkarze Lotnika, kapitan lidera okręgówki Krzysztof Białkowski i Artur Niemirski. Obok urny z prochami i zdjęcia prezesa, na honorowym miejscu był klubowy szalik i proporczyk Lotnika. Grób Tadeusza Chwałka, który zmarł w wieku 60 lat, pokryło mnóstwo bukietów kwiatów, wieńców i płonących zniczy.

- Tadziu, zawsze będę Ciebie pamiętał jako kolegę z klasą. Jako działacz piłki nożnej byłeś najlepszy. Odszedł wspaniały człowiek – powiedział były prezes II-ligowego Kem-Budu Jelenia Góra Bogusław Kempiński.

- To niesprawiedliwe, że tacy ludzie z wielką energią do działania, uczynni i lubiani, odchodzą tak szybko. Panie Tadku, był pan jednym z najlepszych, jakich spotkałem w swoim życiu. Piłkarze Lotnika i kibice nigdy prezesa nie zapomną, bo dużo dla nich zrobił. Od gry w A klasie do dwukrotnych awansów do czwartej ligi dolnośląskiej. Poprawiła się infrastruktura sportowa. Wizytówką niezwykle oddanego klubowi działacza T. Chwałka były organizowane przez Niego imprezy piłkarskie, szczególnie turnieje dla najmłodszych – przypomina trener Artur Milewski.
- Wieloletnie, od sezonu 1999/2000, kontakty z Tadziem utwierdziły mnie w przekonaniu, jak bardzo będzie brakowało tego człowieka wśród działaczy sportowych, zawodników, dzieci i młodzieży rozpoczynających swoją przygodę z futbolem. Brakuje mi Jego uśmiechu, emanującej dobroci i otwartości na innych – mówi prezes OZPN-u Jelenia Góra w latach 2003 – 2018, Andrzej Kowal.

 

Wspomnienie o Tadeuszu Chwałku w 24. numerze Nowin Jeleniogórskich z 11 czerwca 2019 r.  

Ostatnie pożegnanie Tadeusza Chwałka (1).JPG
Ostatnie pożegnanie Tadeusza Chwałka (2).JPG
Ostatnie pożegnanie Tadeusza Chwałka (3).JPG
Ostatnie pożegnanie Tadeusza Chwałka (4).JPG
Ostatnie pożegnanie Tadeusza Chwałka (5).JPG
Ostatnie pożegnanie Tadeusza Chwałka (6).JPG
Ostatnie pożegnanie Tadeusza Chwałka (7).JPG
Ostatnie pożegnanie Tadeusza Chwałka (8).JPG
Ostatnie pożegnanie Tadeusza Chwałka (9).JPG
Ostatnie pożegnanie Tadeusza Chwałka (10).JPG
Ostatnie pożegnanie Tadeusza Chwałka (11).JPG
Ostatnie pożegnanie Tadeusza Chwałka (12).JPG
Ostatnie pożegnanie Tadeusza Chwałka (13).JPG
Ostatnie pożegnanie Tadeusza Chwałka (14).JPG
Ostatnie pożegnanie Tadeusza Chwałka (15).JPG
Ostatnie pożegnanie Tadeusza Chwałka (16).JPG
Ostatnie pożegnanie Tadeusza Chwałka (17).JPG
Ostatnie pożegnanie Tadeusza Chwałka (18).JPG
Ostatnie pożegnanie Tadeusza Chwałka (19).JPG
Ostatnie pożegnanie Tadeusza Chwałka (20).JPG
Ostatnie pożegnanie Tadeusza Chwałka (21).JPG
Ostatnie pożegnanie Tadeusza Chwałka (22).JPG
Ostatnie pożegnanie Tadeusza Chwałka (23).JPG
Ostatnie pożegnanie Tadeusza Chwałka (24).JPG
Ostatnie pożegnanie Tadeusza Chwałka (25).JPG
Ostatnie pożegnanie Tadeusza Chwałka (26).JPG
Ostatnie pożegnanie Tadeusza Chwałka (27).JPG
Ostatnie pożegnanie Tadeusza Chwałka (28).JPG
Ostatnie pożegnanie Tadeusza Chwałka (29).JPG
Ostatnie pożegnanie Tadeusza Chwałka (30).JPG
Ostatnie pożegnanie Tadeusza Chwałka (31).JPG
Ostatnie pożegnanie Tadeusza Chwałka (32).JPG
Ostatnie pożegnanie Tadeusza Chwałka (33).JPG
Ostatnie pożegnanie Tadeusza Chwałka (34).JPG

Komentarze (2)

DO działania dla piłki nożnej to właśnie TADZIU mnie wciągnął już 03.09.1974[pamiętam date bo to był drugi dzień w naszej nowej szkole tj,budowlanka w wtedy jeszcze Cieplice] gdzie graliśmy razem. Jedno co wszyscy możemy teraz powiedzieć to,to że poszedł Tadziu teraz tam organizować drużyne z chłopaków dobrze zapowiadających , których także z TADZIEM żegnałem nie dawno tj. DANIEL iKRZYSIU.

PRZEPRASZM dwa razy się wcisneło,może redakcja jedno skasuje.DZiękuje.