To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

„Osiem kobiet” w Teatrze Norwida

„Osiem kobiet” w Teatrze Norwida

Jeleniogórski Teatr im. C. K. Norwida zaprasza na spektakl "Osiem kobiet" Roberta Thomasa w reżyserii Jerzego Bończaka. Premiera już w piątek, 5 stycznia 2018 r., o godzinie 19.00, na scenie przy Krótkiej 3.

Dom na pustkowiu, odcięty od świata przez śnieżycę, a w nim tajemniczy mężczyzna i osiem kobiet z nim związanych - matka, żona, szwagierka, siostra, dwie córki, pokojówka i kucharka.
Mężczyzna, pan domu, zapewnia im dostatnie życie i stabilizację, ale czy sprosta ich wszystkim problemom, kompleksom, frustracjom, oczekiwaniom, podejrzeniom, dążeniom, ambicjom, słabościom, marzeniom, tajemnicom, wzajemnym zależnościom?
A jeśli nie sprosta, to może należałoby pozbyć się go, zlikwidować, unicestwić.
Tylko która z ośmiu kobiet byłaby zdolna do takiego czynu?
Okazuje się, że każda, bo każda ma powód. Każda ma alibi i każda skrywa jakiś sekret. Chociaż żyją obok siebie, wcale się nie znają.
Kobiety próbują same rozwiązać zagadkę, zaczynają prowadzić pasjonującą grę, pełną zaskakujących zwrotów, błyskotliwych ripost i kąśliwych uwag. Śmierć pana domu wyzwoliła w nich emocje, nie muszą już ukrywać złości, miłości, pragnień, nienawiści, słabości. Obnażają swoje prawdziwe oblicza. W ciągu jednej nocy dowiadują się o sobie wszystkiego... A rozwiązanie zagadki będzie naprawdę nieoczekiwane.

Robert Thomas "Osiem kobiet" (Huit femmes)
przekład: Jakub Rotbaum
reżyseria: Jerzy Bończak
scenografia: Wojciech Stefaniak
kostiumy: Wanda Kowalska
muzyka: Bogdan Kierejsza
asystentka reżysera: Elżbieta Kosecka

GABY – Magdalena Kępińska
SUZON – Anna Ludwicka-Mania
KATARZYNA – Zuzanna Łuczak (gościnnie)
STARSZA PANI – Iwona Lach
AUGUSTA – Elżbieta Kosecka
CHANEL – Małgorzata Osiej-Gadzina
LUIZA – Marta Kędziora
PIERETTE - Elwira Hamerska-Skórecka

Uwaga! W najnowszym wydaniu „Nowin Jeleniogórskich” z 2 stycznia 2018 r. rozmowa z Jerzym Bończakiem - reżyserem "Ośmiu kobiet" w Teatrze im. C. K. Norwida.