To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Orszak Trzech Króli już w sobotę

Orszak Trzech Króli już w sobotę

W ostatnią fazę wchodzą przygotowania do Orszaku Trzech Króli, który wyruszy w sobotę (6 stycznia) spod Bazyliki świętych Erazma i Pankracego w Jeleniej Górze.

To już tradycja w naszym mieście, bo w tym roku odbędzie się VII Karkonoski Orszak Trzech Króli. Orszak to wspólne kroczenie do stajenki, w której spotykamy świętą Rodzinę. – Wraz z mieszkańcami 644 miejscowości w Polsce i 16 poza jej granicami, pójdziemy za gwiazdą i góralską Kapelą Janicki ze śpiewem tradycyjnych kolęd pod hasłem „Bóg jest dla wszystkich” – zapowiada Małgorzata Wołąkiewicz-Lisiak, koordynator tegorocznego orszaku.

Organizatorem jest Karkonoskie Stowarzyszenie Edukacyjne u Erazma i Pankracego, które przygotowuje także Marsz dla Życia i Rodziny i Akademię Mamy i Taty a przede wszystkim – prowadzi szkoły katolickie: szkołę podstawową, gimnazjum i liceum u św. Pankracego.
– Orszak to wspólne, rodzinne i wesołe świętowanie Objawienia Pańskiego. A ponieważ każda okazja do bycia razem, także w wymiarze społecznym, jest dobra, nie może tam zabraknąć ludzi, którzy chcą się obdarowywać radością i miłością – mówi prezes Stowarzyszenia Mariusz Gierus.
W Orszaku dominują kolory: zielony, czerwony i niebieski. To barwy dworów trzech monarchów, szukających narodzonego króla i niosących mu dary: złoto, mirrę i kadzidło. Orszak wyruszy spod Bazyliki 6 stycznia 2018 roku około godz. 13.

Komentarze (16)

Idea Chrześcijaństwa legła w gruzach, dziś ważne są magiczne zaklęcia ,obrzędy pogańskie i 2 sekty smoleńska i toruńska. I to jest realne zagrożenie a nie uchodźcy.

Gierus po kompromitacji z koszmarnym pomnikiem rzezi wołyńskiej przerzucił się na religię. Chce chyba udobr***ć jeleniogórzan.

Kościół i edukacja,zaprzeczenie samo w sobie,chyba,że chodzi o edukację sekty,bo papieża nawet nie słuchają.Osobiście zapiszę się na marsz biczowników w intencji dobrobytu władzy i szamana grzyba.

Co oni tam jarają, że gierus zawsze taki uśmiechnięty, nieobecny duszą i umysłem? Zaraz, zaraz - umysłem? Sorki, przesada...

Powoli ale systematycznie promowana, pozostanie tylko tego typu publiczna "rozrywka" dla plebsu i to jaka RADOSNA!

Ja jestem takim plebsem i chętnie wezmę udział w takim pochodzie, nawet idąc na kolanach. Czuję się wtedy taki oczyszczony i lekki. Wy, marudzący, nie wiecie ile poświęceń musi przez cały rok pokonać taka Maryja! Musi zachować czystość i nie współżyje ze swoim mężem. On też ma swoje postanowienia związane z Pomnikiem Wołyńskim - robi już miniaturę, którą postawi w swoim ogrodzie! Brawo Stowarzyszenie, brawo PiS!

Trzy Korony i Trzy Korony
Przed 6 stycznia 2018 roku na granicy polskiej pojawiło się trzech nietypowych osobników. To z pewnością jacyś terroryści! Alarm! Polscy celnicy, pograniczniki i żandarmeria przystąpili do szczegółowej kontroli dokumentów i bagaży. Zapytano ich, co ich przywiodło i sprowadziło do Polski? Odpowiedzieli, że Gwiazdy ich tutaj sprowadziły. To wzbudziło podejrzenia i sprawdzono niezwykle skrupulatnie. Kacper, młodzieniec bez brody miał kadzidło i od razu podpadł celnikom. Pierwszy odpowiedział, że są królami i chcą złożyć hołd zbawcy. To jeszcze bardziej przyjęto i skrupulatnie przeprowadzono i sprawdzono niechcianych gości. Baltazar miał mirrę i był człowiekiem o ciemnym kolorze skóry. Nie dość, że przybyli z bliskiego i dalekiego wschodu, to mieli dziwne bagaże. Natychmiast zarządzono kwaranntannę w całym kraju Jarosława, zaczęto ich przesłuchiwać i sprowadzono lekarzy, aby zbadali krew na narkotyki i choróbska. Melchior miał złoto i natychmiast je zarekwirowano, naliczono potężne i soczyste cło. Wszyscy trzej wylądowali w areszcie pod i specjalnym nadzorem zatrzymano na czas bliżej nieokreślony. Trzej Królowie? Stary nowy świat.

A mówili Mi że Polska to taki tolerancyjny naród. Był być może.

Widzę, że masz narcystyczny stosunek do siebie - "mi" z wielkiej litery? Brawo!

Politycy przekroczyli granicę śmieszności. Kiedyś to dzieci i młodzież bawiła sie na trzech króli. Obecnie z braku lepszych pomysłów, zdziecinniali i zazdrośni politycy zagarnęli naszym dzieciom zabawę.

W 2017 roku na zabezpieczenie tzw. miesięcznic smoleńskich wydano 4,5 miliona złotych.

'' nie lubie grochowki,zupy fasolowej i gotowanej brukselki !
pozdrawiam wszytkich moich ludzi

Słynne stwierdzenie Jarosław Kaczyńskiego początku lat 90, że „najkrótsza droga do dechrystianizacji Polski prowadzi przez ZCHN”. Na podstawie aktualnych badań na niedzielną mszę chodzi 36,7 proc. zobowiązanych do tego katolików. To najniższy wynik w historii tego badania.Obecnie można powiedzieć: dziś najkrótsza droga do dechrystianizacji Polski prowadzi przez PiS.

Kaczyński ma zawsze rację. Nie czytam twoich wywodów, ale prawie 100 procent Polaków chodzi do kościoła!

Wspaniała inicjatywa, radość, rodzinne spotkanie! Zapraszamy!!!