To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Orkiestra zagra w Jeleniej Górze

Podobnie jak przed rokiem, na Placu Ratuszowym odbędzie się festyn z licznymi atrakcjami.

Ponad trzystu wolontariuszy wyruszy w najbliższą niedzielę (14 stycznia) na ulice Jeleniej Góry i okolicznych miejscowości. Okazja to 26. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku pieniądze przeznaczone będą na wyrównanie szans w leczeniu noworodków.

Finał będzie przebiegał podobnie jak przed rokiem. Główne wydarzenia odbędą się na placu Ratuszowym. W niedzielę (14 stycznia) w godzinach od 11.00 do 15.00 odbędzie się „Zimowy Piknik Rodzinny”, bogaty w różnego rodzaju atrakcje m.in. loterię fantową, turniej gier podwórkowych, kiermasz ciast, animacje dla najmłodszych, pokaz quadów i samochodów terenowych, pokaz Ochotniczej Straży Pożarnej oraz pokaz Zumby. – Będzie można także zasmakować wojskowej grochówki, a także wziąć udział w wielu konkursach dla dzieci i młodzieży – mówi Ewelina Gawlik z jeleniogórskiego Hufca Karkonoskiego ZHP, jeden z organizatorów finału. – Będą też warsztaty z tworzenia latawców, które zakończą się pokazem o godz. 13.

Od godziny 15.00 w Jeleniogórskim Centrum Kultury przy ul. Bankowej 28/30 będzie uruchomione Studio Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w ramach którego będą telewizyjne i radiowe wejścia na żywo. Tam też będzie główny sztab WOŚP ZHP. W programie m.in. koncerty zespołów Stres i W Tym Sęk (scena w JCK). Zaprezentują się także amatorskie zespoły oraz soliści szkoły rozrywkowej „Głosem” Jacka Szreniawy, soliści zajęć wokalnych MDK, Szkoły Tańca „Tierra Flamenco”, laureaci konkursu „Głosowisko” organizowanego przez MDK „Muflon” a także występy No Name Dance Studio.
Co roku dużym zainteresowaniem cieszą się licytacje przedmiotów wielkoorkiestrowych. Te będą odbywały się w JCK, a główna licytacja rozpocznie się na scenie ustawionej na Placu Ratuszowym. Po niej, o godz. 20., tradycyjnie już rozpocznie się światełko do nieba czyli pokaz sztucznych ogni. – Zapraszamy chętnych do wsparcia tej szczytnej inicjatywy – mówi Ewelina Gawlik.
Orkiestra w Jeleniej Górze zacznie grać już dzień wcześniej – w sobotę 13 stycznia w Galerii Sudeckiej. Tam także przewidziano imprezę pn. Before WOŚP, z licytacjami, występami artystycznymi. Odbędzie się ona w godz. 12.00 – 18.00.
 

Komentarze (30)

Apeluję żeby poseł Machałek 1 pensję oddała na szpital w Jeleniej Górze. Mówią, że ona nigdy nie dała pieniędzy na cele dobroczynne.

Odp.....l się POj....cu od Machałek zboku.

Zrób mi laskę

co roku na pochodzie Trzech Króli rozdaje cukierki

Mówi się wiele, że chcą Marzenę Machałek usunąć z funkcji wiceministra Edukacji Narodowej. Ona całkowicie nie radzi sobie.

temu zlodziejowi nie dam grosza

Więc ja dam za nas dwóch :)

Ja również :)

Tylko łajzo później szpitale omijaj szerokim łukiem. A jak zachorujesz to idź do znachora

Nie chcesz dawać Owsiakowi- daj Rydzykowi. Albo nie dawaj nikomu. Unikaj też sprzętu z napisem WOSP jak trafisz do szpitala. Ale wnioskując z twojej prymitywnej wypowiedzi nie stać cię zapewne na taki ruch. Tak jak większości opluwających Owsiaka

Daj Rydzykowi na nową furę.

innych ocenia się poprzez pryzmat samego siebie

Gdzie oddać przedmioty na aukcję?

Zapraszamy do Bursy Szkolnej nr 1 :)

dajcie jeszcze Kijowskiemu on nie ma na alimenty ludzie jeszcze wam mało tych zlodzieji

Twoim największym i jedynym do tej pory sukcesem jest ukończenie pierwszej klasy podstawówki. Na tym zakończyłeś edukację, łajzo...

A jest też sztab WOSP przy Alternatywie. Może w KSON-ie ???

Tak. Ten sztab w KSON, to dawna all-ternatywa (ci sami ludzie pod inną nazwą). Zapraszamy do Bursy Szkolnej nr1 - tam odbędzie się Finał.

Ksiadz Proboszcz rowniez organizuje zbiorke pieniedzy dla potrzebujacych,ale nie chodzicie do kosciola i dlatego,nic nie wiecie

Sam 'ojciec chrzestny' TKMu załatwił swojemu kuzynowi posadę dyrektora lasów który wypłacił sobie 70 tyś nagrody zapewne za wycinkę puszczy, drugi kuzyn dostał stołek doradcy w TVP z własnym gabinetem, limuzyną i pensją 20 tyś, wcześniej ten niezwykle uzdolniony plastyk 'pracował' w tym samym czasie na trzech równoległych etatach... w Wodociągach, w TVP i w PKN,łączna pensja 30tys;
Sołtysowa załatwia 20 mln dotacji dla firmy swojego męża która wcześniej nawet nie została zgłoszona do rejestru działalności gospodarczej, a za 140 tys budują 'ekspresówkę' tylko do jej domu ;
Duda załatwia posłowanie 3 krewnym ;
Szyszko daruje Rydzykowi 300 tys bo tam on wykłada i jego dzieci, a łącznie 'co łaska' to jest to już ponad 70 mln;
Pani Goss zostaje członkiem rady nadzorczej PGE bo kiedyś pożyczyła prezesowi 200 tys ;
Czernecki załatwia swojemu bezrobotnemu synowi posadę posła ;
Ziobro -według doniesień medialnych, brat ministra Witold od września br. jest doradcą zarządu Pekao SA .Żona Kotecka zajmuje dyrektorskie stanowisko w należącej do PZU spółce Link 4;
Córka Piotrowicza była do niedawna adwokatem. Jednak coraz trudniej utrzymać się w tym zawodzie, bo konkurencja jest olbrzymia. Więc córka posła została nominowana na prokuratora i to bez konkursu choć jest taki wymóg;
Córuchna Macierewicza dostaje 0,5 mln dotacji dla swojej fundacji ;
Oczywiście to tylko przykłady. Efekt kolesiostwa, kumoterstwa i rządowego bizancjum jest taki że zadłużenie Polski wzrosło z 835 mld na koniec 2015 do grubo ponad bilion obecnie czyli ok 200 mld!!!!!

Do...kraść czeba umić!
To wszystko prawda, ale ludziom to pasuje- patrz sondaże. Poza tym przecież "rozwalają kliki" i "rozliczają złodziei" .
Tylko, jaki to ma związek z treścią artykułu ?

Popatrz, kto jest największym przeciwnikiem Owsiaka i kto najgłośniej krzyczy "łapać złodzieja". Widzisz związek?

Ani grosika dla Owsika !

Miliony na czarne szwadrony, stulejo...

A ja wyłamie się z szeregu i jak co roku sypnę groszem na ten szczytny cel...Jarek wybacz

Nawiedzeni przez Jarosława dają na Rydzyka on ich uleczy.

Czytając komentarze to mam wrażenie, że większość z piszących to jednak pochodzi od małpy. Jak nie jesteś za PiS to jesteś z PO, jak nie za WOŚP to za Caritasem, jak nie za zielonymi, to za zółtymi itd. Cięzko sobie widać wyobrazić, że są ludziem którzy mają własne zdanie i przekonania. Jak ktoś chce dać na WOŚP niech daje, nie chce też jego sprawa. Osobiście wolę pomóc bezpośrednio komuś biednemu niż korzystać z pomocy pośredników. I tym miłym akcentem pozdrwiam "zdroworozsądkowców".

Dziwne że nic nie napisali o mi to orkiestrze 4x4 na poligonie

Frajerów nie brakuje. Już tyle lat dajecie się robić w konia temu cwaniakowi w czerwonych brylach. Ja nie daję bo nie zamierzam utrzymywać w dostatnim życiu jego i jego rodziny.No ale róbta co chceta.

Czesławie, pełna zgoda! Wystarczy poczytać i posłuchać w necie o Owsiaku - resortowym cwaniaku, aby mieć jasność z kim mamy do czynienia ..... A lemingi niech płacą!