Olimpijskie srebro Skowrona i Dziadkowca – Michonia

Reprezentanci karkonoskich klubów w narciarstwie biegowym zdobyli w Zakopanem medale w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w sportach zimowych – mistrzostwach Polski juniorów.

Swój pierwszy w życiu, srebrnego koloru medal w tej rangi zawodach wywalczył wychowanek jeleniogórskiego MKS-u Karkonosze Sporty Zimowe, 18-letni uczeń SMS-u w Szczyrku, Piotr Skowron (na zdjęciu). Bieg juniorów B na dystansie 5 km stylem klasycznym przegrał on tylko z Patrycjuszem Polokiem (MKS Istebna), który zwyciężył też w sprincie z udziałem 47 zawodników. W tym biegu Piotr Skowron był szósty.

Drugim w sprinterskich zmaganiach juniorów B okazał się Mariusz Dziadkowiec – Michoń (rocznik 1993). Narciarz karpackiej Śnieżki i SMS-u po raz drugi stanął na podium (brązowym), po biegu klasykiem na 5 km. W rywalizacji w biegu łączonym na 10 km (stylem klasycznym i dowolnym), trzecie na mecie Agata Mordarska z UKN-u „Pod Stróżą” w Miszkowicach do złotek medalistki z Kościeliska straciła 1:29 minuty. Na wyróżnienie za czołowe lokaty na obu dystansach zasłużyła Karolina Matuszczak z MKS-u Karkonosze SZ.