Olimpia na tarczy

Kowarska Olimpia musiała uznać wyższość rezerw Miedzi Legnica w meczu 2. kolejki IV ligi Niżej komplet wyników.

Mecz w Legnicy był bardzo wyrównany. Pierwsi gola zdobyli gospodarze, do siatki Olimpii trafił Zieliński. Niedługo potem w zamieszaniu podbramkowym wyrównał Adrian Nowiński. Dwie minuty później do siatki Miedzi trafił Krupa, ale sędzia gola nie uznał, odgwizdując spalonego. W 38. minucie Chrzanowski z bliska pokonał Gilewskiego i dał gospodarzom prowadzenie. W drugiej połowie Miedź nadal atakowała, chcąc przypieczętować zwycięstwo. Brakowało skuteczności. W 77. minucie gospodarze mieli karnego. Do piłki podszedł Zieliński, ale Gilewski obronił jego strzał. Niewiele to dało, bo pięć minut później było już 3:1 po trafieniu Nowaka. Podopieczni Krzysztofa Kapelana ambitnie walczyli do końca i wcale nie musieli schodzić z boiska z opuszczonymi głowami. W końcówce dwie dobre sytuacje miał Rudnicki, ale pierwszy jego strzał obronił Budzyński, a za drugim razem w sytuacji sam na sam nie trafił w bramkę.

Wyniki 2. kolejki:
Miedź II Legnica – Olimpia Kowary 3:1 (2:1), Nowiński
Orzeł Ząbkowice Śląskie – Granica Bogatynia 3:1 (3:1), Sochacki
BKS Bobrzanie Bolesławiec – Widawa Bierutów 2:1 (1:1), Kraśnicki x2
Nysa Zgorzelec – Chojnowianka Chojnów 1:1 (1:0), Janicki
Zjednoczeni Żarów – Włókniarz Mirsk 3:2 (1:1), Becker, Wichowski. Cz. k. Grygiel (za drugą żółtą) oraz Opolski
Sokół Wielka Lipa – LZS Stary Śleszów 1:1
AKS Strzegom – Orkan Szczedrzykowice 0:4
KS Polkowice – GKS Kobierzyce 3:1