Olimpia Kowary – Odra Ścinawa 3:0

W ciekawym sobotnim (21 października) meczu jedenastej kolejki IV ligi grupy jeleniogórsko -legnickiej piłkarze Olimpii wywalczyli ważne trzy punkty. Pokonali 3:0 (1:0) wyżej notowaną w tabeli (5. miejsce) drużynę Odry – Total ze Ścinawy. To piąta w tym sezonie i trzecia na własnym boisku wygrana byłego trzecioligowca.

Dotychczas w rundzie jesiennej zespół Olimpii doznał też pięciu porażek i zanotował jeden remis. Zwycięstwo z Odrą awansowało kowarskich zawodników z jedenastej na ósmą lokatę, bramki 24:25. Autorem pierwszego trafienia w 17 minucie był Mateusz Baszak. Po zmianie stron bramkarza gości Macieja Łacha pokonał Mateusz Zatylny. Zdobył gola w 68 minucie, na murawie pojawił się trzy minuty wcześniej zastępując Macieja Gargasa. Końcowy wynik w doliczonym czasie gry (91 min.), ustalił Mateusz Baszak. Od 80. min. grał Kacper Kloczkowski (za Adriana Zielińskiego).

Oprócz wymienionych w zwycięskiej ekipie Olimpii wystąpili: bramkarz Pavels Dorosevs, Vladisłavs Kuzmins, Jinhwan Lee, Jevgenijs Kosmacovas, Sebastian Szujewski (kpt.), Aleksejs Gilnics, Mateusz Kraiński i Damian Marciniak.

W następnej serii IV ligi, 28 października o godzinie 15, zaplanowano „Olimpijskie” derby. Gracze z Kowar zagrają ze swoim imiennikiem w Kamiennej Górze.