To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Olej napędowy już też po ponad 5 złotych

Olej napędowy już też po ponad 5 złotych

Podwyżki cen paliw nie ominęły naszego regionu. Smutna wiadomość dla właścicieli diesli: cena oleju napędowego także przekroczyła kwotę 5 złotych.

Bezołowiowa 95 tę granicę ma już za sobą od ponad tygodnia. Wczoraj na stacji za litr Pb95 trzeba było zapłacić 5,04 - 5,09 zł. Od kilku dni w górę poszedł także olej napędowy. Litr ON na stacjach Orlenu na przykład, wczoraj kosztował 5,02 zł.

- To granda – denerwuje się Dariusz Woźniak, kierowca z Jeleniej Góry. - Żyje się coraz biedniej, jeszcze za paliwo trzeba tyle płacić. Niedługo znikną korki w mieście, co samochód będzie luksusem, jak w PRL-u – ucina złośliwie.

5,02 zł to drożej niż w najdroższym z miast wojewódzkich – Gorzowie Wielkopolskim. Tam wczoraj litr ON kosztował 5 zł.

Eksperci portalu epetrol.pl przyznają, że ceny ropy na światowych rynkach wprawdzie minimalnie spadły, ale nie przełoży się to na ceny w Polsce. Przeciwnie – sporo znawców rynku uważa, że są przesłanki do kolejnych podwyżek.

 
 
 
Olej napędowy już też po ponad 5 złotych

Komentarze (10)

:)na stacjach Orlen paliwa nie mogą zdrożeć powyżej 9,99zł bo nie ma miejsca na tablicach by wyższą cenę umieścić :)

Chcieliście platformy ,liberalizmu,to nie koniec.Rodzice dzieci mordują,napady w biały dzień ,rządzący utracili zdolność kierowania krajem,patriotyzm to puste słowa .Poczekam na 1 maja ile tak padnie słów nasączonych jadem ,i to wszystko z miłości do nas.

Ludzie nie przesiądą się do autobusów,zęby zagryzą a samochodem pojadą-ja też.

Nie bądź taki/taka pewny/a! Są takie tabliczki, gdzie spokojnie da się dwucyfrową liczbę zmieścić. Jak chociażby przy stacji benzynowej Sombin w Mysłakowicach. A na pewno jest takich więcej...

aaaa, no jak są tabliczki takie, to na pewno zdrożeje tam powyżej 10, będziemy wtedy tankować na orlenie za max 9,99, zresztą mnie podwyżki nie dotyczą bo ja zawsze tankuje za 100 zł

żeby do kościólka podjechać to w baku trzeba mieć

to nic innego ja zmowa cenowa, paliwo kupują z wyprzedzeniem a więc teraz już karzą sobie płacić więcej za to samo paliwo które powinno kosztować około 4,60 zł za litr, rżną nas jak chcą... Skoro państwo ustala ceny gazu, prądu to czemu nie może ustalać cen paliw? Daje sobie głowie ściąć że gdyby tak było, to litr kosztowałby maksymalnie 4,80 zł... Przy tej cenie baryłki ropy, kwota przy dystrybutorze jest co najmniej delikatnie określając "oszukańcza"...

Nareszcie LENIE zaczną chodzić na pieszo.

Bedac przejazdem w Berlinie Tankowalem Olej Napedowy cena Jednego litra 1,63 Euro.Ceny w sklepach sa o wiele wyzsze jak jeszcze nie tak dawno.Czy to jest wina Platformy Obywatelskiej i Premiera Tuska.Ceny paliwa i wszystkich artykulow w kazdam sklepie sa wyzsze o okolo 20-25%.Jak wroce z dlugiej trasy po Europie, podam ceny innych Panstw.Sprubuje zapytac mieszkancow Panst przez ktore bende jechal czy te podwyzki w ich panstwach sa tez wina polskiego Premiera Tuska .

XXL nie zapomnij podać oprócz cen paliwa i żywności ,przeciętnej emerytury i pensji przeciętnego robola.Zobaczymy co będziesz mówił za kilkanaście lat na swoją emeryturę /jestem pewny że nie przepracujesz 40 latek/PO jaką ch..jest nam potrzebny Irak, Afganistan,świątynie,pomniki i wiele innych pogańskich wierzeń .Do usłyszenia.