To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Okradał chorych w szpitalu

Okradał chorych w szpitalu

Policja zatrzymała złodzieja, który okradał pacjentów jeleniogórskiego szpitala. Jego ofiarami padło co najmniej pięć osób. Mężczyzna został zatrzymany, grozi mu do pięciu lat.

31-latek nie miał za grosz szacunku dla cięzko chorych pacjentów. Wchodził na oddział i jakby nigdy nich spacerował od pokoju do pokoju. Wzbudzał zaufanie, bo do niektórych pacjentów mówił po imieniu. Jednak kiedy tylko nadarzyła się okazja, zabierał z szafki torebki i portfele, po czym jakby nigdy nic wychodził.

- Ukradł też telefon komórkowy. W sumie oszukał przynajmniej pięć osób – mówi nadkomisarz Edyta Bagrowska, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze. Jak mówi,nie wyklucza się, że złodziej ma na koncie więcej ofiar, jednak nie wszyscy zgłaszali sprawy na policję.

Jak ustaliła policja, złodziej „działał” od sierpnia do września bieżącego roku. Za uzyskane w ten sposób pieniądze kupował środki odurzające. Funkcjonariusze zatrzymali go kilka dni temu. Jak się okazało, złodziej okradał nie tylko pacjentów. Z jednego z marketów w Jeleniej Górze ukradł żelazko. To akurat nie dziwi: musiał przecież wyglądać elegancko, kiedy przychodził do szpitala.

Złodziejowi grozi do 5 lat wiezienia.

Komentarze (1)

poszedł by do pracy myndziasz jeden