To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Odważne deklaracje PiS-u

Odważne deklaracje PiS-u

– Zarejestrowaliśmy listy wyborcze we wszystkich okręgach z maksymalną liczbą kandydatów, jaka była możliwa – powiedział Krzysztof Mróz z Prawa i Sprawiedliwości na poniedziałkowym briefingu prasowym. – Mamy już potwierdzenie zarejestrowania kandydata na prezydenta Tadeusza Lewandowskiego. Idziemy po zwycięstwo w tych wyborach – zadeklarował odważnie.

– To była niełatwa decyzja, długo rozmawialiśmy o kandydatach, o mojej kandydaturze – powiedział Tadeusz Lewandowski, uzasadniając swoją decyzję o kandydowaniu. – Wyszedłem z założenia, że mam duży bagaż doświadczeń samorządowych, byłem wiceprezydentem miasta. Funkcjonowanie urzędu od środka jest mi znane. Nie godzę się na obecny sposób zarządzania miastem. Jeśli zostałbym wybrany, jestem w stanie zarządzać lepiej.
Za przykłady złego zarządzania podał niedopilnowane inwestycje, jak choćby wodę w Parku Zdrojowym i... brudne lampy na Placu Piastowskim i w parkach. - Nie były myte chyba od nowości – powiedział. Czy to wina prezydenta? – Nie, ale służb, które mu podlegają – powiedział T. Lewandowski.
Chce pracować nad obniżeniem kosztów dla przedsiębiorców. – Są koszty, na które wpływ ma miasto, to woda ścieki, gospodarka odpadami – wymienił. Szczegółowy program PiS ma podać na konwencji wyborczej, która odbędzie się wkrótce.
Radny Oliwer Kubicki dodał, że miasto nie jest biedne, jest źle zarządzane. – Pozyskano setki milionów złotych dotacji i wydano je, ale nie poprawiła się jakość życia mieszkańców – zauważył.
Pozostało pytane, jak to się stało, że jeden z najbardziej aktywnych radnych tej kadencji, Rafał Piotr Szymański, startuje dopiero z trzeciego miejsca do rady na liście PiS-u. W kuluarach mówi się, że to kara za to, że Szymański chciał startować na prezydenta Jeleniej Góry z ramienia tej partii i że krytykował obecnego kandydata. Te pogłoski zdecydowanie zdementował szef PiS-u w Jeleniej Górze Ireneusz Łojek. – PiS w całej Polsce idzie do wyborów jako zjednoczony obóz prawicy - tłumaczył. – W ramach szerszego porozumienia ugrupowań politycznych zostało wynegocjowane jedno miejsce dla przedstawiciela Solidarnej Polski na pierwszym miejscu na liście do rady miejskiej. Solidarna Polska wskazała na p. Józefa Rypińskiego. Tak samo było z Polską Razem Jarosława Gowina, stąd obecność na drugim miejscu pani Ewy Zdzienickiej. Pan Szymański ma najwyższe miejsce, przewidziane na tej liście dla członków Prawa i Sprawiedliwości.
Ewa Zdzienicka tłumaczyła, że decyzje zapadły na tzw. górze. – Dobrze się stało, że ugrupowania, które mają prawicowe poglądy, są po jednej stronie – podkreśliła.
K. Mróz podkreślił, że R. Szymański ma duże szanse na dostanie się do rady także z trzeciego miejsca na liście. – Przy obecnych notowaniach partii liczymy na dwa mandaty w każdym z okręgów – powiedział.

Komentarze (47)

ech, ludzie przez złość na PO łatwo zapomnieli jak tragicznie rządził PIS... ale cóż, składają obietnice i będzie można zobaczyć, czy się poprawili, jak wygrają... JA się obawiam, że się okaże jak zwykle, że politycy są mocni w gębie a nie dotrzymywaniu obietnic... I będzie zmiana ról... PO będzie przez całą kadencję wypominać niedotrzymanych obietnic, a PiS będzie zwalał winę za wszystko na poprzedników...

Polsce potrzebni są nowi i młodzi ludzie, którym naprawdę zależy na kraju, a nie władzy i własnych korzyściach... Jak wszystkim partiom zaczynającym się na literkę P.

To, że należy odsunąć od władzy PO nie podlega dyskusji, aczkolwiek bardziej widziałbym w roli zwycięzców nowe ugrupowanie patriotyczne, a nie Boże broń jakieś lewicowe wynalazki. Jeżeli wygra PIS to niech po prostu dobrze rządzi, a nie stosuje zasadę T K M.

Dlaczego posłanka Machałek nie startuje na prezydenta Jeleniej Góry?

Posłanka Machałek na prezydenta Jeleniej Góry.

Zaraz, zaraz.
Przecież 4 lata temu Machałek przegrała sromotnie na prezydenta jelonki.

Pan Łojek to gorący zwolennik Z. Ziobry - nic dziwnego, że promuje rozłamowców, a nie PiSowców!

Rafał Szymański jest bardzo aktywny na forum.
Pod różnymi nickami.

Panie radny Szymański.

Powinni panu dać nagrodę za dużą aktywność na forum Nowin Jeleniogórskich.

Ale niech pan podpisuje się tylko swoim nazwiskiem

Powodzenia Koledzy! Marcin Kaflik z Cieplic

... oby Twoje słowa obróciły się w g...o

Panie Krzysztofie, czy dobrze rozumiem: cztery okręgi po dwa mandaty, to znaczy osiem w radzie? Przecież pan wie,że notowania PIS w skali kraju nie przekładają się na pozycję PIS-u w naszym mieście. I dobrze. Nie daj boże, gdyby było inaczej!Optymizmem, panie radny nie wygracie.Na szczęście!

Szymański to na Zabobrzu jedyna opcja na jaką można głosować. Normalny, fajny facet, chociaż z PiS. W sumie szkoda, że nie wystartował na tego prezydenta.

Rafał Szymański nie jest dobrą wizytówką dla PiS.

Moja rodzina nie zagłosuje na Szymańskiego.

Czytając ten artykuł odnoszę wrażenie, że głównym i jedynym "tematem" reprezentantów PISu jest wygranie (w końcu) najbliższych wyborów, natomiast program - to już w istocie marginalne zagadnienie, na zasadzie jak wygramy - jakoś to będzie. Niestety dotyczy to również wszystkich pozostałych znaczących partii. Program pewnej kandydatki, przemówił do mnie konkretami, z szansą na realizacje, ale - no cóż - znaleziono haki...

... pytanie do Szanownych Wyborców : czy chcecie oglądać te twarze przez kolejne 4 lata?

Jak można ,bez refleksji ,czci i honoru należeć do partii zarządzanej przez pana Antoniego ,szefa sekty .?

... ciekawe jak przyszły były radny K.Mróz będzie tłumaczył przyczyny wyborczej porażki?

Ten Pan Mróz jest śmieszny. Dlaczego ludzie lubią sami się ośmieszać? To tak jakby jadł kanapkę z masłem a wszystkim mówił że je z szynką.

Ten Pan Mróz jest śmieszny. Dlaczego ludzie lubią sami się ośmieszać? To tak jakby jadł kanapkę z masłem a wszystkim mówił że je z szynką.

A ja bym tam zagłosował na Tadeusza Lewandowskiego. Przynajmniej lampy w parku umyje. Zna się na tym, jak sam mówi.

tylko PSL może coś zmienić w Jeleniej Górze , nowe spojrzenie na zarządzanie miastem

Józef Rypiński startował w poprzednich wyborach z komitetu Marko Obrębalskiego. Co robi na liście PiS?

... a Wy PIS-iorki kiedy będziecie mieć inauguracje kampanii wyborczej?

... Panie Mróz w takich brudnych, znoszonych, niemodnych butach nigdzie Pan nie dojdzie a już na pewno nie po zwycięstwo w wyborach...

Co ty taka wściekła? po 50-tce już jesteś?

Czy to prawda że Łojek ma wyrok za mobing ?

Panie Zdegustowany, jest to publiczne pomówienie. Może odważy się Pan przedstawić?

To nie jest pomówienie, to jest zapytanie, jako osoba publiczna jest Pan strasznie nerwowy. Jedno jest pewne, takie osoby nie zasługują na głos hahaha.

Nie głosujemy na PiSiaki.

Panie ciekawy, nie jestem nerwowy. Ale podawanie kłamstw w osłonie anonimowości o czym świadczy? O odwadze czy tchórzostwie tej osoby? Proszę sobie na to odpowiedzieć.

... ale ma Pan czy nie? Proszę odpowiedzieć!

Nie. Inteligencji to nadmiaru Pan nie ma.

... a Pan nawet niedomiaru, oprócz tego wyglądu, osobistej kultury, szans w wyborach oraz umiejętności panowania nad emocjami...

To jeszcze nie jest pomówienie tylko pytanie.Równie dobrze można by zapytać czy Angela Merkel to afro amerykanka?Czy Kopernik była kobietą?Czy Anna Grodzka jest impotentem? I tak na prawdę nie ma się do czego przyczepić bo zawsze można po prostu odpowiedzieć nie.

Na Zabobrzu jest Michał Guz, młody, konkretny i wykształcony. Dajmy mu szansę.

Jeżeli nie chcecie mieć kolejną kadencję atomowego radnego Szymańskiego, musicie iść i głosować na kontrkandytadów. Pamiętajcie, mohery, pisiaki pójdą gremialnie do urny, jeżeli Wy to zlekceważycie to może sie zdarzyć że nawet z trójki wejdzie nie daj Boże Rafał Szymański.

Pomóżmy partii PiS i pozbądźmy się Szymańskiego z rady miasta !!!!!! PiS zrobił pierwszy krok, my zróbmy drugi.

Moralność Prawa i Sprawiedliwości. W powiecie lwóweckim(dolnośląskie) w kadencji 2006-2010 radnym i starostą był Artur Zych PiS z Wlenia, a liderami powiatowego PiS były senator Rafał Ślusarz( wcześniej UPR) z Gryfowa Śląskiego(Może Ślusarz wyjaśni w jaki sposób i za ile przejął , ponoć prawie za darmo, w Gryfowie budynek po ogrodnictwie, obecnie obok marketu Sawczaka, gmina Gryfów-ZGKiM wydał prawie 150 tys. zł. na remont tego budynku a było to w połowie lat dziewięćdziesiątych) i były wicewojewoda dolnośląski Roman Kulczycki z Lwówka Ślaskiego (chyba że inne mają legitymacje bo będąc przy władzy senator Ślusarz i Kulczycki wicewojewoda a Dorn PiS szef MSWiA i premier Kaczyński Jarosław utrzymywali postkomucha, byłego sekretarza PZPR, z wykształcenia politologa, wodzireja Olgierda Poniźnika SLD z Gryfowa Śląskiego na stanowisku dyrektora szpitala-sanatorium MSWiA w Cieplicach-Jeleniej Górze).
Oni w koalicji z PO- wicestarosta i PSL przewodniczący rady rządzili- zlikwidowali publiczny szpital i przekształcili go w spółkę, a szef PiS Jarosław Kaczyński wszem i wobec głosił i głosi że PiS jest przeciw przekształceniom-komercjalizacji szpitali, przy okazji wyrolowali pielęgniarki i pracowników szpitala z blisko 1,8 mln zł. funduszu socjalnego. A obecnie okazuje się że kandydaci PiS do Rady Powiatu H. Modelski i R. Kulczycki w 1998 r. obaj AWS burmistrz i zastępca burmistrza Lwówka, musieli nawiązać współpracę z Janem Serafinem TW ps "W" wobec którego toczy się postępowanie lustracyjne w sądzie okręgowym we Wrocławiu, J.S. zatrudnił burmistrz H. Modelski.

i kosci zostaly rzucone.....! faflik z tych Cieplic do budy!

Jan S.był wysokim funkcjunariuszem komuchów w UW?

potem nie u solidar*** wojewody z Kowar?Podawajcie życiorysy i alleluja.

Nieeee,co za dziwactwo,jeden kandydat wyrywny,podskakuje do komentatorów na forum,pozostali nie bardzo wiedzą,co będą robić,na pewno chcą wygrać,następny eks peerelowski mundurowy zalicza wpadkę ze złodziejką na liscie,żeby było smieszniej w innym komitecie:) CO TO JEST :D:D:D A kandydat na prezydenta ......nie,nic nie powiem nie chce mi się gadać:D:D:D:D

Jak ci się nie chce gadać, to nie gadaj ! :) ...za robienie czegoś na co nie masz ochoty możesz dostać czerwonego paleca ! :)

Pawełek Wilk i tyle w temacie kochani, nawet sprawy sobie nie zdajecie co będzie gdy znów peocja i inne gady u władzy zostaną!

Pawełek Wilk?????? Gdy zobaczyłem kto za nim stoi,odechciało mi się nawet zastanawiać nad wyborem tego gościa.

A co z tym? zukiewicz.jg24.pl/?txt=90

Grażynko kiedy nam dasz jedno jewro z plakatu? już po wyborach tak?

.. a co Ty przy każdej okazji pier... o tym "jewro z plakatu" ?

Na czym u licha ma polegać odwaga w decyzjach PiS ?
Postawili na miernych i marnych !!