To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Odszedł Bogdan Nauka

Odszedł Bogdan Nauka

Nie żyje Bogdan Nauka, dyrektor Zdrojowego Teatru Animacji. Przez ostatnie tygodnie zmagał się z koronawirusem.
 

Bogdan Nauka dyrekcję i kierownictwo artystyczne Jeleniogórskiego Teatru Animacji objął w 1994 roku. Był polonistą, teatrologiem i reżyserem, a także wykładowcą wrocławskiej PWST. 24 października miał się odbyć benefis na 40-lecie pracy artystycznej Bogdana Nauki. - To miała być taka niespodzianka dla dyrektora. Ale nie udało się, bo najpierw zamknięto teatry, a potem pan dyrektor zachorował – mówi jeden z pracowników ZTA. Bogdan Nauka był bardzo lubianą osobą. Z profesjonalizmem łączył skromność, przyzwoitość i niepospolite poczucie humoru. Od dwudziestu lat mieszkał w Tarczynie, małej wiosce koło Wlenia. Kochał naturę, zwierzęta. Miał cztery koty i dwa psy.

Jego choroba zmobilizowała liczne grono przyjaciół – szukano osocza, dawano liczne wyrazy sympatii i wsparcia. - Oddycham, choć to czasem takie trudne – napisał w jednym z ostatnich wpisów na mediach społecznościowych.

Komentarze (10)

Wielki smutek i ogromny żal. Wyrazy współczucia dla bliskich. R.I.P.

POdziękujmy Konieczyńskiej. Niech ją szlag trafi, albo ta esesmańska błyskawica. Kto następny tzw "kobiety"?

Wielka strata dla kultury,ogromny żal.Wyrazy współczucia dla Rodziny i najbliższych.R.i A.

Wielki żal. Wyrazy współczucia dla Rodziny. R.I.P

Z wielkim niedowierzaniem i ogromnym smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Bogdana Nauki, dyrektora Zdrojowego Teatru Animacji. Dyrekcja i pracownicy Jeleniogórskiego Towarzystwa Muzycznego składamy wyrazy współczucia dla rodziny i najbliższych.

W imieniu Zarząd JTM
Prezes
Roman Buczniewski

Panie Romanie miłe słowa... :(

Wspanialy czlowiek o wielkich zaslugach dla jeleniogorskiej Kultury.
Czesc jego pamieci !!!

Wyrazy współczucia dla rodziny i bliskich zmarłego.

Ogromne współczucia dla Rodziny i Współpracowników. Człowiek z wielkim dorobkiem i pozytywnym wpływem na kulturę w naszym regionie. Moja przygoda z teatrem zaczęła się właśnie od jego barwnych spektakli. Niech Pan odpoczywa...

Wielki żal ,wyrazy współczucia dla rodziny oraz Pracowników Teatru. Kultura w Jeleniej Górze straciła Wielkiego Człowieka... Zuzanna Dziedzic