To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Od czwartku kolejne zmiany w objazdach alei Wojska Polskiego

fot. UM Jelenia Góra

Od najbliższego czwartku (10 grudnia) znowu zmienią się zasady objazdów remontowanej alei Wojska Polskiego. Na pięć dni zamknięty zostanie wjazd z ulicy Nowowiejskiej.

O planowanych zmianach informuje jeleniogórski urząd miejski.
- Z uwagi na kolejną fazą prac, na remontowanej alei Wojska Polskiego, zamknięty zostanie wjazd od ulicy Nowowiejskiej – czytamy w komunikacie. - Zostanie wprowadzony dodatkowy objazd dla pojazdów jadących od ul. Sudeckiej i ul. Nowowiejskiej w kierunku Zabobrza i do dworca PKP. Objazd polegać będzie na skierowaniu ruchu pojazdów z ulicy Nowowiejskiej w ulicę Bartka Zwycięzcy, dalej do ul. Kochanowskiego i do skrzyżowania z ul. 1 Maja. Ulica Bartka Zwycięzcy pozostanie drogą dwukierunkową, natomiast al. Wojska Polskiego na odcinku od ul. Klonowica do ul. 1 Maja czasowo pozostanie drogą jednokierunkową (kierunek do skrzyżowania z ul. 1 Maja), z możliwością dojazdu do sklepu Netto.
Zmieniona będzie też lokalizacja przystanku autobusowego dla kursów w kierunku osiedla Zabobrze. Przystanek z al. Wojska Polskiego, na wysokości budynku nr 4, zostanie przeniesiony na ul. Bartka Zwycięzcy (przy budynku nr 3).
Przedstawiciel wykonawcy robót, Firmy „KAMA”, zapowiada, że zamknięcie skrzyżowania ul. Nowowiejskiej z al. Wojska Polskiego i związany z tym omawiany objazd ma trwać przez maksymalnie 5 dni.
Na pozostałych remontowanych odcinkach Alei Wojska Polskiego wprowadzona czasowa organizacja ruchu nadal będzie obowiązywać.
 

Komentarze (5)

Jak dla mnie firma Kama nie musi a nawet nie powinna się spieszyć. Obecnie jest rewelacyjnie. Cisza, spokój. Oby ten remont trwał w nieskończoność.... :)

Dramat mieszkańców zdaje się nie mieć końca.Jak mozna było tak zdewastować reprezentacyjną aleję w mieście.Miała być secesyjna niestety wyszła k...na.Za pełną akceptacją władz miasta które oczywiście wszystko konsultowały z mieszkańcami.Tak jak ostatnie drakońskie podwyżki

Pis da wszystkim dobrobyt. Gdyby wygrał senator wybory to nie mielibyśmy podwyżki cen biletów bo przecież senator obiecał że MZK będzie całkowicie darmowe dla WSZYSTKICH!!!!!!!! Pewnie za śmieci też byśmy nie płacili bo to nie ważne że opłaty za składowanie rosną .Za nic byśmy nie płacili bo wszystko by było za darmo w ramach akcji +++++++++++++++

Panie Prezydencie. Wniosek mieszkańców ulicy Różyckiego 1,3,5,7,9,11,13,15 o zmianę oznakowania B36 - zdjęcie zakazu zatrzymywania i umożliwienie parkowania. Do wniosku może przyłączyć się reprezentant poszczególnych budynków, w tym Pan Prezes Spółdzielni Mieszkaniowej oraz członkowie Rady Nadzorczej Spółdzielni. Po przeciwnej stronie był plac, na którym można było wybudować parking. Niestety, powstał kolejny market. Nigdzie nie ma tylu problemów z parkowaniem samochodu jak właśnie tam, w tej uliczce. Albo Straż Miejska upomina, albo facet tam mieszkający wydziera się, albo ktoś zastawia, albo osoba nieposiadająca samochodu dzwoni na alarmowy i robi raban. I tak ciągle jakiś problem. Oświadczam że nie parkuję tam dla własnej przyjemności.

PiSdzielcy blokują wszelkie innowacje w Jeleniej Górze.Matoły Dnia Powszedniego i swojego idola pokurcza.