To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Obwodnica i zespół pocysterski będą na czas

Obwodnica i zespół pocysterski będą na czas

Te dwie inwestycje przebiegają bez zakłóceń. Gorzej choćby z budową Focus Mall. Wiadomo też, że wykonawca rewitalizacji Parku Zdrojowego zwrócił się do miasta o przedłużenie terminu zakończenia inwestycji.

Miasto przygotowało krótkie podsumowanie stanu prowadzonych inwestycji.
- Bez problemów realizujemy harmonogram budowy obwodnicy, bez kłopotów posuwają się prace przy zamianie „Pałacyku” na Zabobrzu na obiekt przy ul. Piłsudskiego – mówi prezydent Marcin Zawiła. - To o tyle ważne, że umożliwi nam wejście na budowę i zabezpieczenie tego budynku, a przede wszystkim – skuteczne wystąpienie z wnioskiem o jego termomodernizację.

Prezydent zapewnił też, że nie ma opóźnień przy budowie zespołu klasztornego w Cieplicach. - Porozumieliśmy się z właścicielami terenu, będziemy mogli wyburzyć przypadkowe, obskurne przybudówki, a także niepotrzebny nikomu komin – mówi M. Zawiła. - Odsłonimy elewację klasztoru, będzie możliwość stworzenia tam efektownego bulwaru.

O kłopotach przy budowie Focus Mall pisaliśmy. Miasto podtrzymuje, że jeśli nie zostaną dotrzymane terminy, wystąpi o odzyskanie gruntu i zapłacenie kary – 2 milionów złotych.
Wiadomo też, że zagrożony jest termin oddania wyremontowanego Parku Zdrojowego. Ten mija 30 września. Tymczasem wykonawca zwrócił się do miasta o jego wydłużenie. Tłumaczy to tym, że obok są prowadzone inne inwestycje i robotnicy weszli na teren parku, co uniemożliwiło niektóre prace. Nie wiadomo, czy park zostanie oddany jeszcze w tym roku.

Komentarze (2)

Taka mala podpowiedz (pewnie i tak o tym juz slsysalyzcie): istnieje cos takiego jak couch surfing. Moze juz za pozno, aby z tego skorzystac na tej wyprawie, ale na nastepnej?