To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Obrębalski obiecuje halę i... bezpłatne podręczniki

Obrębalski obiecuje halę i... bezpłatne podręczniki

Rodzice nie będą już musieli kupować podręczników – to jedna z wyborczych obietnic kandydata na prezydenta Jeleniej Góry Marka Obrębalskiego, którą złożył na wczorajszym briefingu prasowym.

Było to pierwsze spotkanie, na którym M. Obrębalski przedstawił szczegóły programu w zakresie oświaty.
– Rodzice uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych, ponadgimnazjalnych często borykają się z problemami finansowymi przed rozpoczęciem roku szkolnego. Chcemy rozpocząć wyposażanie szkół w niezbędne podręczniki – mówił. – Rodzice nie będą już pokrywać kosztów zakupu tych podręczników. Sfinansuje je miasto. Każdy uczeń będzie otrzymywał z biblioteki komplet podręczników.
Zapowiedział, że oświata to dziedzina, którą chce objąć szczególną opieką. – Rozmawiam z nauczycielami, którzy są zaniepokojeni niezrozumiałym do tej pory procederem ograniczenia dodatków motywacyjnych – przyznał.
Zapowiedział także budowę dużej hali widowiskowo-sportowej na jeleniogórskim Zabobrzu. – Hali z prawdziwego zdarzenia, na 3-4 tysiące miejsc – podkreślił. Przypomniał, że za jego kadencji wybudowano w Jeleniej Górze „Orliki”. – Przystąpimy do programu „Delfinek”, zakładającego budowę przyszkolnych basenów.
O budowie hali M. Obrębalski mówił też w kampanii 4 lata temu. Punkt ten znalazł się także w programie obecnego prezydenta Marcina Zawiły, który program wyborczy na najbliższe 4 lata przedstawił w październiku. Szczegóły jego programu w linku poniżej.

Komentarze (21)

A za p. M.O. to nauczyciele mieli takie dodatki że szkoda gadać. Jak łatwo przychodzi ludziom łgarstwo i krętactwo. Wstyd.

Rafał Mazur wstydzi się Piechowic.

Na swoich wyborczych plakatach i bilbordach jest jego zdjęcie na tle Śnieżki.
Więc reklamuje Śnieżkę i Karpacz.

A dlaczego nie zrobił swojego zdjęcia wyborczego na tle Piechowic ???
Przecież w tym mieście mieszka i z niego kandyduje.

Powinien więc kandydować z Karpacza, jeżeli już tak to miasto reklamuje i propaguje je.

PO to ch, d*** i kamieni kupa. Czas pogonić ich gdzie pieprz rośnie.

podreczniki? a gdzie kielbasa?

w podręcznikach. Wszak dzisiaj w kiełbasie masz więcej trocin i papieru jak mięsa.
Czekamy na obietnicę darmowych samochodów, komputerów i mieszkań komunalnych dla każdego.

Bezpłatne podręczniki yhy za darmo wydrukują napiszą i papier też za darmo , raczej za pieniądze PODATNIKÓW .

Panie Obrębalski, proszę o konkretny program! Pan będziesz rządził 4 lata, a nie pół roku, żeby takie mizerne plany snuć. Zamierzam na Pana zagłosować, ale jeśli nie będzie konkretnego planu, możliwego do zrealizowania, to będę musiał zrewidować swoje poglądy. Co z kontynuacją budowy obwodnicy południowej? Jeżeli jej nie będzie, to zacznę wierzyć, że to rzeczywiście był tylko pretekst, żeby wybudować dróżkę dojazdową dla Łużniaka i Pokoja z Czarnego i Karpacza.

Parkingi, podręczniki, komunikacja miejska - wszystko bezpłatne!

Nie macie za grosz przyzwoitości. Żeby na litość boską każdy z rządzących był równie "pomysłowy" w ciągu 4 lat kadencji, a nie tylko na tygodnie przed wyborami!!!!!!!!!!

Tyle obiecują, że chyba zagłosuję na wszystkich!

Daj spokój, facet. Już rządziłeś i nie tęsknię za tobą. Jedź do Wrocławia.

Panie Obrębalski pozwoli pan, że trochę ostudzę pańskie zapały. Porozmawiajmy o ECO. Opchnął pan 85% udziałów jeleniogórskiej ciepłowni opolskiej Grupie ECO/Energetyka Cieplna Opolszczyzny/ Grupa ECO nie jest za bardzo skłonna rozwijać inwestycje cieplne na terenie naszego miasta. Mam następujące pytania do pana, panie Obrębalski:
1. Gdzie idą zyski z opłat wpłacanych przez jeleniogórzan za ciepło, zostają w Jeleniej Górze, czy też idą na rozwój energetyki opolskiej?
2. Czy zamierza pan, w przypadku pańskiej wygranej dalej sprzedawać miejskie spółki?
3. Jeśli tak to jakie wg pana przyniesie to korzyści dla naszego miasta?
4. Jak ocenia pan swoja pracę w Sejmiku wojewódzkim? Jakie korzyści przyniosło to naszemu miastu?
Przyrzekać można wycieczki na Księżyc panie Obrębalski. Przecież zawsze jakiś wykręt się znajdzie. Prawda?

Klon Jaruzelskiego :)

Pan Obrębalski kupi z własnych pieniędzy.

To zdecydujcie sie kto kupuje, Kopacz czy Mareczek

w Gazecie czytałem, że Obrębalski swoją kampanię wyborczą na prezydenta Jel. Góry prowadził w Wałbrzychu !!!
Mam ciekawszą propozycję: a może spróbować w Sydney ???
Dobre by to było ...

Obrebalski jest za uczciwy i kompetentny. Trzeba glosowac na zlodzei i kretaczy tylko przy takich mozna sie nachapac.

Zasada jest prosta: jeśli ktoś obiecuje Ci, że da Ci 100zł to zabierze Ci 140 aby tę obietnicę fizycznie zrealizować. Czekam na kandydata, który publicznie obieca, że nie będzie nikomu niczego dawał za darmo ale również będzie nam zabierał (w podatkach i daninach lokalnych) jak naj mniej. Dziękuję za uwagę!

Obiecuje Wam obiecac cokolwiek sobie wymarzycie, wyborcy Wy moi kochani ! Tylko mnie wybierzcie.

Panie Marku ,wybiera się pan do J.Góry a pański protektor niejaki RAFAŁ DUTKIEWICZ do gliwickiej PROKURATURY w sprawie przyjmowanych ŁAPÓWEK !!!