To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Obraz sprzedany, Mikołaj w drodze

Obraz sprzedany, Mikołaj w drodze

Za 2800 zł sprzedany został obraz „Przyjaciele” autorstwa Dariusza Milińskiego na specjalnej, mikołajkowej aukcji przeprowadzonej w naszej redakcji. Pieniądze w całości przeznaczone zostaną na świąteczne prezenty dla dzieci z Pławnej.

Aukcja jest częścią wspaniałej, dorocznej, mikołajkowej akcji charytatywnej organizowanej od wielu lat przez Dariusza Milińskiego, wspieranej przez „Nowiny Jeleniogórskie”.

Choć licytacja trwała aż sześć godzin i prowadzona była telefonicznie, nie zabrakło w niej gorących emocji. Chęć udziału w szlachetnej zabawie zgłosiła rekordowa ilość osób. I aż sześć z nich wytrwało w boju niemal do samego końca. Wśród uczestników najwięcej było mieszkańców regionu jeleniogórskiego, ale licytowali też mieszkańcy Wrocławia i Warszawy.

Zaczęło się bardzo dynamicznie. Wystartowaliśmy od ceny wywoławczej wynoszącej 500 zł, którą już w pierwszej godzinie udało się potroić! Gorąco zrobiło się w finale, który rozegrał się na kilka minut przed zamknięciem aukcji.

Obraz kupił ostatecznie jeleniogórzanin Bronisław Klementowski, który od wielu lat uczestniczy w naszej mikołajkowej akcji i - jak sam z dumą policzył - już po raz piąty zwyciężył w tej dobroczynnej potyczce. Pan Bronisław zaraz po zakończeniu aukcji odebrał wylicytowane dzieło sztuki. Panu Maciejowi, który przelicytowany został w ostatecznej rozgrywce przekażemy specjalny prezent od Dariusza Milińskiego.

Gorąco dziękujemy za wspaniałomyślność i zaangażowanie wszystkim, którzy dołączyli do akcji Dariusza Milińskiego i wzięli udział w licytacji. Dzięki Państwu Mikołaj już pakuje prezenty dla maluchów i rusza w drogę. Przygotowywane przez artystów Mikołajki w Zamku Śląskich Legend w Pławnej już w najbliższą niedzielę, 6 grudnia od godz. 15.00.