To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Obrębalski i Zawiła odsłońcie karty

Kto będzie kandydatem Platformy Obywatelskiej na prezydenta: Marek Obrębalski czy Marcin Zawiła? Już za kilka dni poznamy odpowiedź na tę największą polityczną zagadkę ostatnich miesięcy.

Szefowie jeleniogórskiej Platformy rozesłali maile do swoich członków z informacją o rozpoczęciu procedury prawyborów – dowiedzieliśmy się z dobrze poinformowanego źródła. Kandydaci, którzy chcą ubiegać się o fotel prezydenta, mają czas na zgłoszenie się do środy. Później – jeśli będzie więcej niż jeden kandydat – odbędą się wewnątrzpartyjne prawybory.

Szef powiatowych struktur PO Hubert Papaj nie chciał komentować sprawy. - Nie mogę ani potwierdzić, ani zaprzeczyć – powiedział. Potwierdził jedynie, że nazwisko kandydata partii powinniśmy poznać jeszcze w tym tygodniu.

Kto nim będzie? Niemal pewne jest, że w partyjnych prawyborach wystartuje Marcin Zawiła. Pytanie tylko, co zrobi urzędujący prezydent Marek Obrębalski?

Jak plotkują działacze PO, obecny prezydent ma dwa wyjścia. 1 spróbuje swoich sił w starciu z Zawiłą. To ryzykowne, gdyż M. Obrębalski nie cieszy się zbytnim uznaniem partyjnych kolegów. 2. - wystartuje w wyborach z innego komitetu. To o tyle realne, że obecny prezydent cieszy się sporym poparciem w mieście. No i aktualna jest propozycja współpracy z Miłoszem Sajnogiem i klubem Dolny Śląsk XXI.

Marek Obrębalski wielokrotnie pytany o to przez dziennikarzy zbywał temat twierdząc, że jeszcze nie został ogłoszony nawet termin wyborów samorządowych, dlatego nie ma o czym mówić. Polityczny poker w partii Tuska trwa, ale nadchodzi czas, by odsłonić karty.

Komentarze (4)

trzeba dać szansę Robertowi

I tak wygra Sylwek Urbański bo jest najlepszy.

Panowie, Urabński i Prystrom!
Zanim zacznniecie sami robić wpisy lub wasi sztabowcy. Przeczytajcie jakąś książkę o marketingu internetowym..powyższe wpisy do dramat. Nawet dziecko rozpozna ,że to wasza robota!

Tylko Robert Prystrom nadaje się na przysłowiowego "wymiatina". Robert Reszta już pokazała....że jet tak samo a nawet gorzej. Ale podobno Roman Kwaśnicki chce wrócić do polityki w Jeleniej Górze. Podobno nie udało mu się przenieść zasad sztucznego zapładniania krów do krzyżowania ziemniaków w Instytucie Ziemniaka w Boninie k. Koszalina. A co słychać u specjalisty od robaczków, sosenek i lisków chytrusków Ireneusza Łojka. Czy udało mu się przenieść zasady zarządzania lasem i stadami stworków leśnych do zarządzania CRR KRUS. A może tak pan mgr. inż. leśnik przeniesie te zasady do zarządzania miastem.