To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Obrębalski bierze rozwód z PO

Obrębalski bierze rozwód z PO

Prezydent Jeleniej Góry, Marek Obrębalski, występuje z Platformy Obywatelskiej, a o reelekcję w jesiennych wyborach samorządowych będzie się ubiegał z niezależnego komitetu wyborczego. Wystartuje też do Sejmiku z listy stowarzyszenia Dolny Śląsk XXI, którego liderem jest Rafał Dutkiewicz. Te informację M. Obrębalski przekazał kilkanaście minut temu na konferencji prasowej w ratuszu.

Na zdjęciu: M. Obrębalski w swoim sztabie w czasie wyborów samorządowych w 2006 r.

Pytany wcześniej wielokrotnie o najbliższą, polityczno-wyborczą przyszłość, unikał odpowiedzi. O tym, jak na jego decyzję zareagowała jeleniogórska PO oraz inne ugrupowania - wkrótce na nj24.pl.

Gdy w styczniu tego roku do Jeleniej Góry przyjechał szef klubu parlamentarnego PO Grzegorz Schetyna, zorganizowano konferencję prasową, na której M. Obrębalski podkreslał zaangażowanie Schetyny w poparcie dla projektu budowy Term Cieplickich, a z remont ulicy Głowackiego w ramach tzw. programu schetynówek wręczył okolicznościową tabliczkę w czrwonym etiu.

Gdy wtedy dziennikarze pytali Schetynę o wybory samorządowe i kandydata PO na prezydenta miasta, ten odpowiedział, że prezydent siedzi koło niego, czuje się dobrze i mówi o sukcesach. (więcej TU)

Komentarze (24)

Brawo, Panie Prezydencie!!!!!!!!!!!!!!

a ja myslalem, ze to Milosz bedzie tam startowal. niezle niezle. Wiec bedzie batalia, OBREBAL VS MILOSZ VS ZAWILA VS XXX

Ale ta zabawa długo trwała, już od dawna było wiadomo ,że pan Obrębalski nie będzie startował z listy PO tylko z Dolny Śląsk XXI, Po co było tak długo zwlekać z decyzją?
Myślę,że ta sytuacja wyjdzie Jeleniej Górze 'na zdrowie', Zawiła wygra wybory, bo jest zdecydowanie najlepszym kandydatem a w mieście dojdzie do koalicji PO-DS XXI , wówczas zapewne pan Obrębalski dostanie tekę vice-prezydenta i będzie mógł dalej służyć miastu....

Nie wiem czy to będzie takie dobre jeśli Obrębalski zostanie vice prezydentem.
Wrocław rządzony przez Dolny Śląsk XXI jest mega zadłużonym miastem a Dutkiewicz chcąc ratować Wrocek będzie to zapewne robić kosztem innych. Dlatego może wymuszać na innych członkach XXI, 'odpuszczanie' niektórych inwestycji na rzecz Wrocławia.

Jeśli M. Obrębalski startuje z listy XXI Rafała Dutkiwicza - z tego wynika, że będziemy mieli pierwszego prezydenta - WASALA.
Jelenia Góra zawsze wygrywała gdy "stawiała" się Wrocławiowi. Gdy SZEF Dutkiewicz będzie we Wrocławiu to i tam popłynie kasa i odpłyną ostatnie ważne jeleniogórskie instytucje.

Moj drogi imienniku, trudno się z Tobą niezgodzić w sprawie zadłużenie Wrocaławia ale uważam ,że jeśli dojdzie do koalicji PO-XXI to taki doświadczony polityk jak Zawiła nie pozwoli Obrębalskiemu na uległość w stosunku do Dudkiewicza.

Zaraz, zaraz . To chyba właśnie M. Obrębalski aż 3 razy nie dostał absolutorium - czyli pozytywnej opinii Rady za poprzedni rok.
U Obrębalskiego - dokonań mało, ale krytycyzmu jeszcze mniej.

A kto namaścił M. Obrębalskiego ????
Czy popierają go Jeleniogórzanie ????
Sam zapał p. Marka i szczera chęć do zasiadania w ratuszu to za mało, aby zasłużyć u wyborców na kolejną nieudaną kadencję.

Myślę że nie powinniśmy posługiwać się pewnikami. Nie widzę żadnych korzyści płynących z koalicji PO-DS XXI, Jelenia Góra jest i powinna być samodzielnym miastem a nie pieskiem na smyczy Wrocławia.Jedno jest pewne: na pewno miastu wyjdzie na dobre gdy prezydentem zostanie dyrektor Książnicy Karkonoskiej. Obecny Prezydent miał swój czas i powinien zachować resztki godności i usunąć się w cień a nie wystawiać siebie i miasto na pośmiewisko.

brawo Panie Prezydencie...jedyny prezydent, który coś robił dla naszego miasta... np oświetlenie przejść dla pieszych

Szkoda, niezbyt dobrze służy to Jeleniej Górze. Niech wygra Zawiła, to rozsądne rozwiązanie dla naszego miasta.

Obrębalski nie tylko wydymał wyborców którzy głosowali na PO (w tym ja-czego szczerze bardzo żałuję), ale też samą PO. Zrobił to w pięknym stylu. Ten styl nazwałbym: "Jak zniechęcić do siebie ludzi na całe życie". Szkoda jego kasy na kampanię, nikt normalny nigdy więcej go nie wybierze. Jestem też bardzo ciekawy, co takiego wniosła wizyta Pana Prezydenta w Chinach w życie Jeleniej Góry, i chciałbym po raz kolejny przypomnieć, że strona Jeleniej Góry (w tym wersja w języku chińskim), nie jest dostępna w Chinach - od kiedy wprowadzono tę wersję rzecz jasna, do dzisiaj.

No i dobrze się stało. Obrębalski popełnił błędy, ale rozkręcił miasto, dobrze też, że wziął świeżaka Miłosza. Jeleniogórska Platforma Obywatelska mogłaby wreszcie zaproponować jakiś pozytywny program, a nie tylko czepiać się innych. Odnoszę wrażenie, że PO jest pewna zwycięstwa w Jeleniej Górze, i to tylko dlatego, że się nazywa PO.

Sprowadzanie do Jeleniej Góry ugrupowania Dolny Śląsk XXI to egzotyka. Jest to organizacja wrocławska i napewno jej lobby nie kiwnie palcem, by przysporzyć korzyści Jeleniej Górze.Najlepszym kandydatem dla naszego miasta jest Marcin Zawiła, który zawsze podkreślał swoje przywiązanie do Jeleniej Góry, a przy tym jest doświadczonym samorządowcem i parlamentarzystą.

O Boże, :X :X :X tylko niech na uczelnie nie wraca! Tejego recytacje wykute na pamięć przyprawiały mnie o mdłości! :shock: :s :pinch: :evil:

Oj widzę po wpisach, że Platformersi zaczęli się bać! Nie chcieliście wystawić Pana Marka ze swojej listy, a teraz tylko na tym stracicie. Pan Zawiła do niczego sie nie nadaje!! Na szczęście nie straci na tym Jelenia Góra, a tylko może na tym zyskać! Panie Marku ma Pan głos całej mojej rodziny i dużej części Jeleniej Góry! Widząc efekty Pańskiej pracy na pewno na Pana zagłosujemy!!

Panie Marku, czego tu gratulować? Zdrady, zarozumialstwa i manipulowania. Skoro postąpił Pan z własną partią jak ze śmnieciem, to jak można Panu ufać ? Nie jest Pan lojalny wobec ludzi,ani miasta.Szuka Pan na zewnątrz sprzymierzeńców nie dlatego że miasto tego potrzebuje, tylko Pan - sam dla siebie.Czy Pan tak bezkrytycznie zakłada, że miasto potrzebuje DŚXXI? Czy pan pytał o zdanie mieszkańców, czy przewidział konsekwencje? To, że Pan sprzedaje siebie dla polityki nie znaczy, że inni będą robili to samo. Zawiódł mnie Pan jako człowiek i prezydent. Zresztą jest takie powiedzenie, co to za ptak, co własne gniazdo ... Za 4 lata napluje Pan na DŚXXI.To się nazywa k...

Wygra Sylwek Urbański bo jest najlepszy, pozostali to cieniasy.

Zawiła to ZŁOOOO dla Jeleniej Góry !!!

Urbański lub Prystrom. Innych na prezydenta nie widzę..

W odróżnieniu od innych forumowiczów uważam, że Jelenia Góra miała generalnie dobrych prezydentów - bo miasto to ma nieg****ch mieszkańców. Mój głos oddam na Zawiłę.

Obecny Prezydent wie co robi, życzę mu powodzenia.

To dobry człowiek.

A jednak coś się zmieniło za "Trzech Króli"

LOS = (Lenard+Obrębalski+Sajnog).

1)Ruszyła sprzedaż mieszkań
Komunalnych
2)Rozpoczęto wiele nowych i potrzebnych inwestycji w
mieście.
3)Kultura i sport się rozwija.

Trudności ze strony Bezradnych do
dziś-Chorągiewki zmieniają pozycje.

Czekałem na kupno mieszkania ponad 39
miesięcy .
Teraz przeszkodą został tylko Urząd Miasta (urzędnicy,
biurokraci) za których płacę podatki. Oni mają trzynaste, czternaste pensje,
premie, urlopy, bezpłatne szkolenia, mogą nawet chorować bo pracują na "Państwowej
Posadzie" a co My z tego mamy.

Czas na zmiany.
Wyborca