To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Objazdów dzień drugi. Jak sprawnie przejechać przez miasto?

Objazdów dzień drugi. Jak sprawnie przejechać przez miasto?

Dzisiaj czeka nas powtórka z rozrywki: od 8 rano zablokowane będzie skrzyżowanie alei Jana Pawła II i Grunwaldzkiej a z ruchu zostanie wyłączonych kilka ulic. Jak sprawnie przejechać przez miasto – o to zapytaliśmy kilku taksówkarzy.

Niestety, trzeba się liczyć z tym, że przejazd z centrum miasta na Zabobrze może potrwać pół godziny albo i dłużej. Najlepiej przejechać aleją Wojska Polskiego. Ta wprawdzie wczoraj była zakorkowana, ale kierowcy nie stali w miejscu zbyt długo. - Lepiej trochę odstać niż utknąć w małych uliczkach – radzi nam kierowca Radio Taxi. Tak samo w drugą stronę: z Zabobrza najlepiej kierować się na ul. Wincentego Pola lub też Różyckiego, Traktorową do ul. Złotniczej. Dalej nad torami do skrzyżowania ul. 1 Maja i Wojska Polskiego.

- Kto nie cierpi korków, może jechać z Zabobrza III przez Jeżów Sudecki – radzi kierowca. Tu jednak należy uważać. Jadąc z Jeżowa na skrzyżowaniu z ul. Podchorążych lepiej kierować się na Siedlęcin. - Przez Siedlęcin Górny można przedostać się do krajowej 30 na Zgorzelec i zjechać do Cieplic przez Goduszyn – radzi taksówkarz.
To bardzo okrężna trasa, ale jest najbardziej prawdopodobne, że nie utkniemy w rzędzie aut pośród zdenerwowanych kierowców.

Kierowcy zdecydowanie odradzają jazdę przez Jeżów do Grunwaldzkiej i przejazd za Mechanikiem. Wczoraj sporo osób wybrało tę drogę i... - Ruch do wyjazdu na krajową trójkę odbywał się płynnie, ale co dzieje się dalej – to już trudno przewidzieć. Wczoraj korek zaczynał się na wysokości Aniluxu i ciągnął do ronda – mówi nam Remigiusz Koszarski, jeden z kierowców. - Cała Zgorzelecka była zablokowana.

Dalej też nie było lepiej. Ze Zgorzeleckiej ciężko było zjechać w stronę ul. Spółdzielczej i Karola Miarki. Był gigantyczny korek, który ciągnął się od skrzyżowania przy torach aż do... skrzyżowania ul. Lipowej z Wolności!

 


Zmiany w kursowaniu autobusów
Autobusy wszystkich linii przebiegających przez zagrożony rejon w kierunku Zabobrza zostają skierowane objazdem przez Al. Wojska Polskiego z pominięciem przystanków: Zachodnia, Zgorzelecka, Sobieskiego, Podwale,.Jana Pawła II, Anieli Krzywoń, Grunwaldzka, Tesco, Paderewskiego, Osiedle Robotnicze, Drzymały.

Autobusy linii:
- nr 1 będą kursowały wahadłowo na odcinku Orzeszkowej - Bankowa oraz Jeżów Sudecki – Kolegium Karkonoskie.
- nr 2, 3, 20 – na odcinku od W.Pola „Tunel” do K.Miarki będą kursowały przez Wojska Polskiego i „Małą Pocztę”
- nr 5 – będzie kursował wahadłowo od Kolegium Karkonoskiego do Siedlęcina bądź Wrzeszczyna z pominięciem Siedlęcina Górnego,
- nr 7, 27 na odcinku „Mała Poczta – Różyckiego będą kursowały przez Bankową i Wojska Polskiego,
- nr 10 – od przystanku Różyckiego-Ogińskiego będzie kursował bezpośrednio do Dworca PKP,
- nr 11 – na odcinku od W.Pola „Tunel” do „Os. Pomorskie” będą kursowały przez Wojska Polskiego i „Małą Pocztę”,
- nr 12 – będą kursowały tylko na odcinku Czarnoleska – Nowowiejska – Kiepury 15,
- nr 16 – od przystanku Różyckiego-Ogińskiego do przystanku Krasickiego będą kursowały przez W, Polskiego.
- nr 33 - będą kończyły i rozpoczynały swój bieg na przystanku „Różyckiego”.

Objazdów dzień drugi. Jak sprawnie przejechać przez miasto?

Komentarze (2)

Oj to współczuję :( Byłam w Jeleniej wczoraj popołudniu i było...koszmarnie. Przy " Małej Poczcie" panowie policjanci owszem byli ale w swoim samochodzie i nie reagowali na to co wyprawiali kierowcy.Wjeżdżając do Jeleniej od strony Gryfowa, na rondzie nie było nikogo kto by informował jak się kierować. Oj współczuję dzisiaj

A Tesco i stacja paliw-Tesco jest czynne?