Nysa Zgorzelec bliżej IV ligi

Tydzień przed oficjalną inauguracją piłkarskiego sezonu rozegrano dwa zaległe mecze w jeleniogórskiej klasie okręgowej. Zwycięstwo zgorzeleckich futbolistów umocniło Nysę na pozycji lidera (siedem punktów przewagi nad Granicą Bogatynia, mirskim Włókniarzem i GKS-em z Warty Bolesławieckiej.

Spotkanie Nysy z Olimpią Kowary miało zaskakujący przebieg. Przyjezdni prowadzili 2:0 po bramkach najskuteczniejszego w okręgówce Jakuba Hobgarskiego w 12. i 36. minucie. Rzutu karnego dla gospodarzy (po faulu Marcina Czuby), nie wykorzystał Bogumił Jabłoński. Kontaktowego gola dla Nysy w 41. minucie strzelił Grzegorz Rydol.

Po zmianie stron na boisku dominowała zgorzelecka drużyna. Najpierw (48 min.), „jedenastki” za faul na B. Jabłońskim nie zmarnował Paweł Jaworski. Dwie minuty później na 3:2 celnie strzelił Grzegorz Rydol. Końcowy wynik na 4:2 w 69. minucie mocnym uderzeniem zza pola karnego ustalił niezawodny Bogumił Jabłoński (asysta Pawła Kościuka). Lider mógł wygrać większą różnicą bramek, ale przeszkodził w tym znakomicie spisujący się między słupkami Jan Szaciłło.

Na boisku w Ruszowie miejscowa Victoria pokonała outsidera, Spartę Zebrzydowa 2:0 (1:0) po golach Piotra Radomirskiego i grającego trenera Grzegorza Borkowskiego.