To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Nowy zarząd powiatu: Włodyga, Jakiel, Więckowski

Nowy zarząd powiatu: Włodyga, Jakiel, Więckowski

Jacek Włodyga (SLD) został wybrany dziś starostą jeleniogórskim. Zadecydowała o tym Rada Powiatu Jeleniogórskiego. Wicestarostą został Zbigniew Jakiel, który w wyborach startował w barwach komitetu lokalnego Razem dla Regionu. Obaj w wyborach do Rady Powiatu zdobyli duże poparcie. Etatowym członkiem zarządu powiatu został Andrzej Więckowski. W wyborach do Rady Powiatu Jeleniogórskiego był na liście Platformy Obywatelskiej. Przegrał je z kretesem – uzyskał czwarty wynik na 6-osobowej liście kandydatów PO w Kowarach.

Przewodniczącym Rady Powiatu Jeleniogórskiego został Rafał Mazur z PO, a wiceprzewodniczącymi Jolanta Peciak (Razem dla Regionu) i Andrzej Sztando (SLD).

J. Włodyga jest z Karpacza, Z. Jakiel ze Starej Kamienicy, A. Więckowski z Kowar, R. Mazur z Piechowic, A. Sztando z Jeżowa Sudeckiego, a J. Peciak z Łomnicy. Pod względem politycznym nowy skład władz powiatu jest wynikiem koalicji SLD-PO-Razem dla Regionu.

Jacek Włodyga był starostą także w dwóch poprzednich kadencjach. Zbigniew Jakiel był przewodniczącym Rady Powiatu. Andrzej Więckowski pracował w jeleniogórskiej filharmonii.

 

Komentarze (20)

Platforma się kompromituje. Wchodząc w układ z SLD i desygnując do zarządu pana Więckowskiego daje znak wyborcom, że ich opinie ma za nic!

No cóż!!! Można się spodziewać, że po wygranych wyborach przez Zawiłe taka koalicja będzie też w Jeleniej Górze. Tym bardziej, że Józef K. z SLD nie dostał się nigdzie a trzeba mu znaleźć źródło przychodów.

czyli po staremu - Dzierzba dalej będzie się obijał w powiecie

Wichniak został dziś ośmieszony w Starostwie. Chciał zostać starostą, ale pokazano mu figę. Został szeregowym radnym. Porażka.

A kiedy Platforma się nie komprmitowała,
resztę sobie Państwo dopiszcie.

a ile ten Pan otrzymał głosów?

Więckowskiego wyborcy nie chcieli,filharmonię już zreformował, kolegium rozstało się z nim jak widać PO brakuje ławki rezerwowej jeżeli sięgają do 0.

Rozgoniłbym to towarzystwo nA 4 WIATRY,a kase przeznaczył na cele społeczne.Nie sa mi bliżej znane osiągnięcia rady i p.Włodygi z poprzednich kadecji ale często kablówka pokazuje jak dzieli sie opłatkiem,jajeczkiem acha i droga do Karpacza ktora mu podlega dziurawa jak ser,która okoliczne gminy nie chcą naprawić
i są złe a najlepiej z powiatu w TV prezentuje sie przyboczny p.WLodygi p.Dzierzba zawsze radosny,uśmiechnięty i zadowolony i tak trzymać.Wam bedzie dobrze nam troche mniej.

Dlaczego Wichniak dał sie wykiwać. Przecież obiecywał w wyborach, że zostanie Starostą i będzie pomagał Szklarskiej Porębie? A więc nic nie zmieniło się. Wichniak dostał ciepłą posadkę i będzie cichutko siedział.

Ja tam nie przypominam sobie, aby wichniak podczas wyborów obiecywał, że zostanie starostą.

poczekamy, pożyjemy.
Daje tej koalicji rok.

Wichniak wcale nie dał się wykiwac.To obecnie najlepszy polityk i gospodarz w powiecie i nie tylko.Szklarska Poręba kwitnie.Myślę,że wcześniej czy póżniej starostą będzie.Wcale bym się nie zdziwila, gdyby w przyszłości został wojewodą dolnosląskim.

:evil: ale fajny skład jak wyglądają tak rządzą

SLD jest po prostu g****e. Wichniak zrobił im wynik, a oni zachowali się jak idioci.
Zapewne wichniak nie popełni drugi raz tego błędu i nie będzie z listy SLD startowac do parlemnetu. Zrobi to z listy PO i im będzie robić wynik wyborczy.

A Wichniak, to nie Nowak i już tak lekko w radzie powiatu nie będzie.
Czasy się zmieniają towarzysze z Karpacza.

Wykiwali Wichniaka, bo dał się wykiwać. Żaden z niego polityk, tylko gaduła. Jest to mistrz długiego pustego gadania.

SLD wpuszczając p.Wichniaka na swoją listę wyborczą{znając jego stanowisko w temacie partii politycznych:Uważamy,że w naszych małych ojczyznach nie ma miejsca na partyjniactwo i partyjne układy-kampania wyborcza 2010}zrobiło mu ogromną grzeczność i przysługę.
Dzisiaj czas na rewanż!!!!!!!
W związku z nadciągającymi wyborami parlamentarnymi,rosnącym poparciem dla SLD i bardzo dobrymi notowaniami lidera partii p.Grzegorza N.,Pan Wichniak powinien jak najszybciej zapomnieć i nie podawać do publicznej wiadomości informacji której z partii zawdzięcza mandat radnego powiatowego.
Pozdrawiam

Mówią, ze Arkadiusz Wichniak wykrzykiwał w Starostwie w Jeleniej Górze, że chce koniecznie zostać Starostą, bo przyzwyczaił się do bardzo dużych pieniędzy. Niestety, nikt nie potrafił ludzkich potrzeb (pieniężnych) Wichniaka zrozumieć. Rozdzielono w Starostwie wiele intratnych stanowisk, a Wichniakowi ostało się tylko małe krzesło szeregowego radnego z dietą bardzo mizerną. I co Wichniak powie teraz swojej żonie, równie bardzo ambitnej. Czym ją teraz pocieszy.

Ale idioci ze Szklarskiej Poręby się cieszą.
Wiecie jaka jest róznica między Szklarską Poręba i Karpaczem. W tym drugim mieście bez względu na spory wewnętrzne, wszyscy prą do władzy powyżej Karpacza. Mają starostę, mają sejmik. A wy idioci cieszycie się.
Ale i tak do - jak to nazywacie - do koryta nie wrócicie. Wynik wyborczy świadczy o tym dobitnie.

Jesteśmy zasmuceni, że Wichniak nie został starostą i nie ma dużej kasy. A przecież facet ma dobre przygotowanie do rżądzenia w starostwie: wyćwiczona długa gadka (pusta), chęć zarabiania bardzo dużej kasy (żona jego też to potwierdzi), chęć udawania wielkiego pana (chociaż wielki nie jest, bo wzrostu mu niesprawiedliwie pożałowano). Ale Wichniak nie poddaje się i żona jego rozpowiada, że zostanie wiceburmistrzem w Szklarskiej Porębie. A więć kasę dużą będzie miał.

Te osoby co wmówiły Wichniakowi że zostanie w cuglach starostą wyrządziły mu wielką krzywdę. Wyrządzili wielką krzywdę Szklarskiej Porębie, bo zamiast dobrego gospodarza mamy szeregowego radnego powiatowego co gorsza wyrzuconego poza nawias decyzyjny w powiecie. I mała koalicja z Julkiem nic nie da bo to tylko 2 głosy :unsure: Grzechu i Zbychu powinni sobie posypać głowy (łysą i łysiejącą) popiołem...najlepiej tym z fajki