To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Nowy punkt szczepień w Kowarach

Fot.ika

Otwarto go dziś, 11 maja, w pomieszczeniach Edukacyjnego Klubu Seniora, przy ul. Szkolnej 1. Mogą się tam szczepić nie tylko kowarzanie, ale także mieszkańcy sąsiednich gmin – Karpacza, Mysłakowic, Janowic Wlk. czy nawet Kamiennej Góry. Planuje się w nim wykonywanie nawet 200 szczepień dziennie.

- Będzie to kolejna placówka na terenie Kowar umożliwiająca szczepienia na szeroką skalę – mówi inicjatorka zorganizowania punktu, burmistrz Kowar Elżbieta Zakrzewska. – Samorząd Kowar udostępnił lokal oraz, we współpracy z Powiatowym Centrum Zdrowia, wyposażenie. Kwotę 5000,00 zł na prowadzenie placówki uzyskaliśmy z puli rządowej, za pośrednictwem Wojewody Dolnośląskiego. Otrzymaliśmy już 270 dawek, które chcemy jak najszybciej podać chętnym do zaszczepienia się. Kolejne dawki wkrótce nadejdą.

- Gorąco namawiamy, zwłaszcza seniorów, do szczepień – przekonywał Ryszard Rzepczyński, wiceburmistrz Kowar. – Z obecnych danych wynika, że na 1800 kowarzan w starszym wieku zaszczepionych jest jedynie 800 osób. Zachęcamy, by rejestrować się – poprzez nr 989 na infolinii lub za pośrednictwem swej poradni czy lekarza rodzinnego.

Podczas otwarcia punktu obecni byli przedstawiciele władz rządowych i samorządowych: senator RP Krzysztof Mróz, wicewojewoda dolnośląski Bogusław Szpytna oraz wicestarosta powiatu karkonoskiego Jarosław Kotliński. Wszyscy, zabierając głos, podkreślali wagę oraz konieczność szczepień: - Do czerwca władze RP planują zaszczepić wszystkich chętnych, tak aby po wakacjach nie nastąpiła czwarta fala zachorowań – mówił senator Mróz, a wicewojewoda uświadamiał, że wskutek pandemii COVID-19 ludzkość stanęła w obliczu kryzysu, jakiego nie nie było od 100 lat.

Tragizm sytuacji na szczeblu lokalnym uświadomiła Elżbieta Zakrzewska informując, że w kwietniu zmarło aż 27 kowarzan. W tym czasie w mieście nikt się nie urodził

Nowy punkt szczepień w Kowarach
Nowy punkt szczepień w Kowarach
Nowy punkt szczepień w Kowarach
Nowy punkt szczepień w Kowarach
Nowy punkt szczepień w Kowarach
Nowy punkt szczepień w Kowarach
Nowy punkt szczepień w Kowarach

Komentarze (2)

Olsztyn. Sąd zawiesił decyzję Izby Dyscyplinarnej ws. Pawła Juszczyszyna
"Sąd Okręgowy w Olsztynie w dniu 10 maja 2021 r. udzielił zabezpieczenia roszczenia Pawła Juszczyszyna, wstrzymując tym samym skuteczność oraz wykonalność uchwały o zawieszeniu sędziego Juszczyszyna w czynnościach służbowych oraz obniżeniu jego wynagrodzenia" - czytamy w komunikacie sądu w Olsztynie.

Jak informuje sąd, postanowienie ws. sędziego Pawła Juszczyszyna nie jest prawomocna, jednak może być wykonalne

Co ma piernik do wiatraka? Chyba tylko mąkę.