To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Nowe centrum za dwa lata

Nowe centrum za dwa lata

Praktiker lub Obi, Media Markt, Piotr i Paweł a także galeria z jeleniogórskimi czynszami i jeleniogórskimi cenami. Kiedy? Budowa rozpocznie się wiosną. Gdzie? Na terenie ZREMB-u.

- Sytuacja ekonomiczna ZREMB-u jest bardzo dobra – mówi Krzysztof Gorlach, prezes zarządu firmy. – W przyszłym roku produkcję przeniesiemy jednak do Leśnej.

Zakład powstał w 1945 r. na miejscu niemieckiej fabryki armatury przemysłowej, w której produkowano między innymi części do łodzi podwodnych. W roku 1956 został przyłączony do Kombinatu Maszyn Budowlanych.  W latach 70, po kolejnych przekształceniach i rozpadzie kombinatu, wyodrębnił się jako samodzielne przedsiębiorstwo, którego organem założycielskim był Wojewoda Jeleniogórski.

Więcej o planach właścicieli ZREMB-u w najnowszych „Nowinach Jeleniogórskich” nr 33/11.
 

Komentarze (13)

tak tak wiecej olbrzymich sklepow i bankow a potem wpuscic myszy to moze one beda kupowac i brac kredyty bo zwyklego czlowieka nie dezie na to stac

sklepy wielkopowierzchniowe i tak będą powstawać - największy dramat, że kosztem jak w tym przypadku zakładu przemysłowego, który dawał zatrudnienie, a przede wszystkim płacił podatki w Jeleniej Górze. Teraz będzie w Leśnej. Co na to Prezydent??? Tak podobno jest świetnie w Jeleniej Górze...

Zakład I TAK ZOSTANIE PRZENIESIONY. Jest to niezależne od galerii. BARDZO DOBRZE, że zostanie wybudowana. Będzie tam miejsce również dla JELENIOGÓRSKICH PRZEDSIĘBIORCÓW/HANDLOWCÓW i NISKI CZYNSZ ! Jak nie umiesz czytać i nie znasz dodatkowo faktów to się ZAMKNIJ. :lol:

Nareszcie będzie w Jeleniej Górze Media-Markt!!! Już nie mogę się doczekać!

no prosze jaka nowinka. miejmy nadzieję ze to prawda ifaktycznie tam zbuduje sie to co jest napisane

do gościa z 12.41 widać , że masz mózg wyprany :evil: cieszysz się jak przygłup z tego że powstanie następny kołchoz zamiast normalnego przedsiębiorstwa :) a zadałeś sobie pytanie dlaczego przenoszony jest do Leśnej? Za trudne pytanie dla ciebie :) naiwny jesteś że będzię tam NISKI CZYNSZ :lol: zapewne jakby twoją chatę przenosili gdzieś w las i postawili tam jakiś market też byś się cieszył :D i gadał BARDZO DOBRZE :lol: TY SIĘ LEPIEJ PRZYMKNIJ DZIECIAKU :D

Toż to powinno mieć oznaczenie jako artykuł sponsorowany. To co Pan Gorlach mówi to jakieś pobożne zyczenia. Po pierwsze niech nie gada głupot jak to o pracowników dba bo to czysta kpina, a po drugie to całego zarządu to żadni biznesmeni tylko fuksiarze którzy kupili akcje od pracowników obiecując im cuda a pózniej wszystkich wywalili ( dodam kupili za marne grosze jak sie nie myle to było kilkaset tysięcy) Cały ich biznesplan to wyprzedać co sie da kawałek po kawałku ot tacy to przemysłowcy. A z tym media marktem i obi to jakieś fantazje senne.

Faktycznie wszyscy trzej Panowie a szczególnie Gorlach to urodzeni fuksiarze.Jednak szczęście sprzyja lepszym. Nie mieszałabym Pana Prezydenta do tej sprawy. To prywatne inwestycje. Sądzę jednak, że podatki będa większe dla miasta a i zatrudnienie w kilkudziesięciu punktach handlowych chyba większe niż obecne 22 osoby w Zrembie. Produkcja w Leśnej chyba z tytułu tego, ze wszyscy trzej właściciele - fuksiarze sa stamtąd. Pewnie koszty prace niższe i zawsze będą "mieć pod nosem". Trudno się dziwić. Pytanie jest jedno ; gdzie byli jeleniogórscy przedsiębiorcy, jak sprzedawano /?ZREMB??

Z tego co wiem, to oni mają nie tylko ten jeden Zremb. Gdzieś w Żarach chyba jeszcze jeden. Mój znajomy tam pracuje w okolicach w zakładzie budowlanym i wiem, ze oni tam teraz coś dużego budują. Jakieś lakiernie i piaskownice, czy coś takiego. Ale też dużo ludzi pozwalniali, coś tam burzą i kombinują. I jeszcze coś koło Zawidowa mają. FKatyń, czy coś z taką g****a nazwą. Jeden chyba albo nawet dwóch było w tej odleweni Baworów dyrektorami. Tam też zwalniali ludzi. Ale w tych komunistycznych firmach to i czasem trzeba zwalniać. /Jakb y u mnie było urzędników kulku w firmie, to też bym nie zarobił.

Ktoś z komentujących powiedział/zapytał: gdzie byli jeleniogórscy przedsiębiorcy? no właśnie, gdzie? Panowie są przedsiębiorczy, zauważyli szansę w tej firmie i ją wykorzystali, a z tego co pamiętam i wiem od osób, które tam pracowały ZREMB miał złą kondycję finansową. Też prowadzę działaność gospodarczą, drobną, i jako przedsiębiorca postrzegam sprawę trochę inaczej niż niektórzy komentujący. Uważam, że efektem tych działań będzie wzrost zatrudnienia w tej lokalizacji, na pewno mniejsza uciążliwość dla otoczenia, dla ludzi wygoda, a dla miasta podatki. A przy okazji dużo mniejsze miasto coś zyska. I za to wielki pozytyw się należy, zamiast złośliwych komentarzy, szczególnie gdy człowiek ma świadomość, jak trudno jest zbudować dziś dobrze prosperujące przedsiębiorstwo. Na pewno łatwiej jest krytykować i wysuwać kąśliwe uwagi, nie mające nic wspólnego z treścią informacji.

popieram anonimowy z 9;18 postawmy wiecej molochów po co nam drobni przedsiebiorcy którzy co miesiac płaca podatki lepeij aby nasi władający dostawali w łape kupe kasy niz jelenia sie rozwijała.

jesienią 2010r nie udało sie przepchnąć w planie zagospodarowania przestrzennego aby tereny za zrembem były pod wielkopowierzchniowe obekty handlowe a teraz taka informacja..... ciekawe kto ma w tym interes ?
http://www.nj24.pl/content/view/9279/138/

ma tacet łeb a wy mu wszyscy zazdrościcie do roboty nieuki tumany na studia uczyć sie!!!!