To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Nowa siła polityczna w Polsce. "Rządzący, idziemy po was"

fot.: screen Facebook Jacek Jaśkowiak

Mają zamiar startować w wyborach lokalnych i parlamentarnych. Samorządowcy łączą siły i zapowiadają walkę z centralizacją Polski.

Prezydenci Poznania, Wrocławia czy Jeleniej Góry mocniej wchodzą w krajową politykę. W senacie umowę o współpracę podpisali samorządowcy z czterech stowarzyszeń oraz parlamentarzyści z senackiego zespołu samorządowego. „Porozumienie sił samorządowych ma służyć zapobieganiu dalszej centralizacji państwa i zbudowaniu jak najszerzej reprezentacji sił prodemokratycznych i prosamorządowych w wyborach parlamentarnych i samorządowych.” – ogłosił Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania. Celem tych połączonych sił jest wystawianie kandydatów zarówno w wyborach lokalnych jak i parlamentarnych. Wszelkie działania polityczne mają być koordynowane przez senacki zespół.

Kto zawiązał współpracę?

Samorządy dla Polski,

Dolny Śląsk Wspólna Sprawa,

Stowarzyszenie Wielkopolska – kierunek Europa,

Łączy Nas Samorząd.

„Szanowni rządzący, idziemy po was. Idziemy po władzę. Idziemy po to, żeby ratować samorząd. Jednoczymy się po to, żeby pójść do wyborów i odegrać w tych wyborach znaczącą rolę. Do tej pory inicjatywy samorządowe różnie wypadały, jeśli chodzi o zaangażowanie w wybory. Dzisiaj sytuacja jest wyjątkowa. Dzisiaj sytuacja jest bardzo trudna.” – mówił na konferencji w Senacie Wadim Tyszkiewicz, senator i były prezydent Nowej Soli.

Dodał, że obecnie samorząd przez rząd Zjednoczonej Prawicy jest pomijany, m.in. w „Polskim Ładzie”, a lokalni politycy się na to nie zgadzają: „Nie możemy pozwolić na to, żeby samorząd był marginalizowany i spychany na obrzeża polityki. Naszym celem jest powrót do normalności, naszym celem są wybory. Dlatego samorządowcy powinni się zaangażować w ten ruch.” – zachęcał Tyszkiewicz.

Jaśkowiak dodał, że rząd używa, do osłabienia samorządów, zmian podatkowych. Miasta tracą przez to wpływy, a tym samym tracą na tym mieszkańcy. „To dla nich musimy bronić samorządów przed centralizacją. Wybory w Rzeszowie czy wcześniejsze do Senatu, w których wystartowali prezydenci miast, doświadczeni samorządowcy, pokazały, że możemy to zrobić tylko razem. Nie możemy wytracać energii na niepotrzebne polityczne i partyjne dyskusje, zarówno na poziomie regionalnym jak i krajowym. Musimy postawić na synergię sił i potencjałów. Tylko wtedy wygramy.” – mówił prezydent Poznania.

Stowarzyszenie Dolny Śląsk Wspólna Sprawa skupia ponad 50 prezydentów, burmistrzów i wójtów z Dolnego Śląska, a w składzie zarządu znalazł się burmistrz Zgorzelca Rafał Gronicz oraz prezydent Jeleniej Góry Jerzy Łużniak.

Komentarze (18)

Pani Kanclerz Niemiec Angela Merkel, wielka Przyjaciółka Polaków odmówiła przyjazdu i spotkania z przestępcą Dudą.

Z przestępczą Dudą

Bo miała okres.

Pani Kanclerz Niemiec Angela Merkel, wielka Przyjaciółka Polaków odmówiła przyjazdu i spotkania z przestępcą Dudą.
Dudzie pozostał tylko orban i erdogan.

Znalazłem na tłicie taki komentarz: "Publikując kłamstwa nt. rzekomej odmowy spotkania z Premierem @MorawieckiM przez Kanclerz A. Merkel @gazeta_wyborcza chce wpłynąć na przebieg wizyty i rozmów Prezydenta Steinmeiera w Warszawie. Daremnie."
I znowu się POsralem....

Je*** pis!

Zawsze i wszędzie.

Nikomu tyle nie zawdzięczamy, co Niemcom. Dzięki nim weszliśmy do Europy, i to co najmniej dwukrotnie: ponad tysiąc lat temu i całkiem niedawno. Polskie dzieje trzeba ująć w niemiecką - i europejską - klamrę.

[quote=PiS.bolszewik.Czekista.]Nikomu tyle nie zawdzięczamy, co Niemcom. Dzięki nim weszliśmy do Europy, i to co najmniej dwukrotnie: ponad tysiąc lat temu i całkiem niedawno. Polskie dzieje trzeba ująć w niemiecką - i europejską - klamrę.[/quote]

Ale najpierw trzeba od "dobroczyńców" germańskich otrzymać odszkodowanie za wymordowanie milionów polskich "podludzi" i za zniszczenia materialne.
A to są miliardy Euro....

Dodam jeszcze że dzięki Niemcom nasz naród został oczyszczony z wielomilionowej rzeszy ludzi drugiego sortu, który został wyproszony z naszego kraju przez kominy zaprojektowane w postępowych, niemieckich biurach projektowych.
Niemcom również zawdzięczamy oczyszczenie naszego terytorium z setek tysięcy budowlanych koszmarów architektonicznych które najpierw troskliwie oczyścili z rozmaitych artefaktów i dzieł sztuki do tej pory cieszących niemieckie rodziny.

Narodowy socjalistyczny pisbolszewickiej urząd bezpieczeństwa zajęty był inwigilacją protestujących kobiet i młodzieży oraz nakładaniem represji na Babcię Kasię.
Nie zajmowali się wynoszeniem dokumentów przez bandxiorów Dworczyka i spółkę krzyworyja Pinokio.
Nie mieli urzędnicy czasu na jakieś ostrzeżenia, a zwłaszcza płynące o zgrozo! z Izraela, kiedy wszyscy wiedza, że pisowski rząd nie lubi Semitów, Arabów, Azjatów, Afrykańczyków oraz innych nacji.
Nie lubi też wykształconych i inteligentnych.

Cymbale znasz geografię?Polaka leży w centrum Europy barani łbie i nie musi się do niej wpraszać ośle.Matoł dorwał się do neta.Podam Ci na forum nr tel i zobaczymy jaki z

CZekista debil.

c

I gdzie jest ten twój nr tel? Czyż by był niewidzialny?

Z okazji 30 rocznicy pojednania się z Niemcami, ambasador RP, pan Przyłębski, wygłosił był mowę, w której przede wszystkim krytykował "niby" mieszanie się Niemiec w Polską praworządność... Zaskoczenie niemieckich dziennikarzy było na granicy skandalu! Poniekąd rozumiem tego pana, w końcu jego żona jest prezesem tzw. Trybunału Konstytucyjnego, więc MUSI ją wspierać w krzewieniu praworządności...

Panie Łużniak, jak pan będziesz tak rządził w kraju, jak żeś pan wyremontował Wojska Polskiego, to niech kraj zacznie już płakać. Piechowice w szczerym polu robią obwodnicę miasta za 18,3 mln, za ile żeś pan wymienił nawierzchnię na Wojska Polskiego ??? Pół za 12,5 mln, drugą część będzie za ponad 8 mln. Kto bierze te pieniądze ?!?

Centralizacja Polski-NEIN !
Nur Danzig, Breslau, Posen und....Hirschberg-JAWOHL!
Es lebe fuenfte Kolonne!

Remember gajs, only Konfederacja!

Co wy tutaj za kolejne bzdetu wymyślacie???? Jaka nowa i co tu nowego

Co wy tutaj za kolejne bzdetu wymyślacie???? Jaka nowa i co tu nowego