To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Noga z gazu! Straż Miejska ma fotoradar

Noga z gazu! Straż Miejska ma fotoradar

Miasto kupiło Straży Miejskiej mobilny fotoradar, który ma poskromić zapędy piratów drogowych. - Na pewno nie będzie skarbonką do zarabiania pieniędzy – zastrzega prezydent Marcin Zawiła.

- Nie chcemy robić łapanki, to ma być bardziej bat na kierowców, którzy stwarzają realnie niebezpieczeństwo dla życia i zdrowia mieszkańców– powiedział Marcin Zawiła. - Dlatego proszę wszystkich użytkowników dróg w mieście, by zrozumieli, że to nie są tory wyścigowe i muszą się liczyć z tym, że przez jezdnie przechodzą piesi: osoby starsze, niepełnosprawne, dzieci.

Najczęściej do łamania przepisów dochodzi na drogach osiedlowych, które nie posiadają progów zwalniających. Często skarżą się także mieszkańcy i piesi na jazdę piratów drogowych na ulicy Wolności. Mimo ograniczenia ruchu i prędkości (do 20 kilometrów na godzinę) również na deptaku przy ulicy 1. Maja piesi często muszą uciekać spod kół nierozważnych kierowców.

Przenośne urządzenie, kupione za kwotę blisko 62. tysiące złotych, jest nowoczesne. - Pomiar dokonywany jest za pomocą promienia laserowego, a zatem jest bardzo dokładny – tłumaczy mł.insp. Jacek Dziedziński ze Straży Miejskiej w Jeleniej Górze. Ten mobilny fotoradar będzie obsługiwany przez dwóch strażników na terenach, które dopiero wyznaczy policja.

Jak mówi nam młodszy inspektor Dziedziński, po zakupie mobilnego fotoradaru Straż Miejska wystąpiła z pismem do Komendanta Miejskiego Policji o porozumienie, które ma na celu ustalenie miejsc i czasu, w których to strażnicy miejscy mogliby kontrolować bezpieczeństwo ruchu drogowego. Dopiero wtedy będzie można go używać.

Komentarze (8)

a kiedy dziury w ulicach połatają???

I teraz zaczna sie "lapanki",wszak koszty zakupu musza sie zwrocic, a jeszcze premie dla najbardziej zaangazowanych straznikow...mam nadzieje,ze nie bedzie to "widzi mi sie",tylko dla oszolomow drogowych. :evil: :evil: :evil: :evil:

Będzie się działo!!!

a straż miejska według nowych przepisów nie może korzystać z fotoradarów
to jest polska
wchodzi przepis i każdy go respektuje na własny sposób

czyli za kurs do wrocławia masz 7,40 i powrót 7,40 ,razem 14,80 za 4 godziny.Za 8 godzin niecałe 30zł ,to nie dużo

przecież straż miejska nie ma uprawnień do "łapania" na radar, karania i kierownia spraw do sądów. można nie przyjąć mandatu.

toś się popisałaś wiedza