To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Nożem wyrównał rachunki

Dwa ciosy nożem zadał swojemu koledze 19-latek z Kowar. Zatrzymała go policja.

Do zdarzenia doszło w ubiegłym tygodniu w okolicach jednego ze sklepów w Kowarach.
19-latek podszedł do stojącego tam mężczyzny. - Doszło pomiędzy nimi do szamotaniny, w wyniku której sprawca zadał pokrzywdzonemu dwa ciosy nożem w okolice klatki piersiowej, po czym uciekł - mówi podinspektor Edyta Bagrowska, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze.

Pokrzywdzony poprosił swojego kolegę, by ten zawiózł go do szpitala. Zawiadomił też policję. Policjanci szybko zatrzymali sprawcę.

- Wersje pokrzywdzonego i sprawcy co do motywów zdarzenia są rozbieżne. Wiadomo tylko, że chodziło o rozliczenia pomiędzy nimi i że w grę wchodziła kwota 50 złotych – mówi podinspektor Bagrowska.

Nie chciała zdradzić szczegółów. - Szczegółowo wyjaśniamy okoliczności tej sprawy – dodała.

19-latek trafił do policyjnego aresztu, został już objęty dozorem policyjnym. Ma też zakaz opuszczania kraju oraz zakaz kontaktowania się z pokrzywdzonym. Odpowie za uszkodzenie ciała, za co może grozić do 5 lat więzienia.
 

Komentarze (6)

.....a dlaczego nie postawiono zarzutu usiłowania morderstwa,dwa uderzenia nozem w klatke piersiową i max do pięciu lat więzienia :woohoo:

Polsko jestes dziwnym krajem.

Szybka info Kowary cały tydzień o tym szumiały w zeszłym tygodniu. :pinch:

Trzeba frajerowi zrobić sprawę cywilną,ściągnąć spory chajs(zadośćuczynienie) a potem anonimowo zemsta.Będzie wtedy udupiony z każdej strony i pożałuje :evil:

A szkoda bo sprawca był nawet spoko ...