To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Niezłe przebiegi jeleniogórzan

Niezłe przebiegi jeleniogórzan

Przeciętny przebieg samochodu jeżdżącego po Jeleniej Górze to 192 tys. km. Za samochodowe OC w naszym mieście stawki są niższe od średniej wojewódzkiej, ale wyraźnie wyższe od średniej krajowej. 

Eksperci rankomat.pl, bazując na deklaracjach kierowców korzystających z porównywarki OC, przygotowali listę największych 84. miast w Polsce, po których poruszają się auta z najmniejszym przebiegiem. Zmotoryzowani mieszkańcy Jeleniej Góry deklarują średni przebieg swoich aut na poziomie niemal 192 tys. km. Jeżeli porównać Jelenią Górę z pozostałymi miastami z województwa dolnośląskiego uwzględnionymi w rankingu, to nie jest to najgorszy wynik. Jedynie Wrocław i Lubin (ze średnimi przebiegami odpowiednio 170 tys. km i 191 tys. km) zajmują wyższe pozycje. Niżej w tabeli uplasowały się: Głogów (65. miejsce), Legnica (74. miejsce), Świdnica (76. miejsce) i Wałbrzych (78. miejsce).

 

W III kwartale bieżącego roku zmotoryzowani mieszkańcy Jeleniej Góry płacili za OC średnio 720 zł. Więcej na ten cel wydawali kierowcy jedynie z trzech miast województwa dolnośląskiego – Legnicy (730 zł), Lubina (755 zł) i Wrocławia (923 zł). Jeżeli spojrzeć na średnią krajową i wojewódzką, to właściciele aut z Jeleniej Góry płacili od nich odpowiednio o 42 zł więcej i o 24 zł mniej.

Ustalając wysokość składki OC, towarzystwa biorą pod uwagę szereg czynników. Liczy się nie tylko historia ubezpieczenia kierowcy i dane dotyczące jego pojazdu, ale również trasa, po której porusza się on na co dzień. Sieć i rodzaj dróg, liczba ich użytkowników czy statystyki wypadkowe dla danego regionu przekładają się na ryzyko wystąpienia kolizji lub wypadku. W efekcie mieszkaniec Wrocławia płaci za polisę średnio 923 zł, a mieszkaniec Jeleniej Góry 720 zł – wyjaśnia jeden z twórców raportu.

Komentarze (6)

Jeszcze większe przebiegi będą mieli nasi PISowscy towarzysze, kiedy będą wypier-alać z tego kraju. I to bez ubezpieczenia.

yeb się w łeb.

My Polacy wybraliśmy Polski rząd we własnym kraju. Wy jesteście jak rak. Taka obca tkanka na naszym narodzie przywleczona głównie z ZSRR. Jedyna możliwość na zmiany to usunięcie nowotworu.... Rak nigdy nie przeżywa bez nosiciela. Odwrotnie już tak...

Próby wyrzucania Nas Polaków z Naszego kraju były podejmowane przez BYDŁO- SZWABSKO-SOWIECKIE wielokrotnie.Ale teraz Polacy nie dadzą się tek łatwo tym MORDERCĄ, I ZŁODZIEJĄ. Mordowaliście i okradaliście Nasz obolały kraj wielokrotnie i przyzwyczailiście się do tego wy złodzieje. Ale wasze niedoczekanie. Jak trzeba będzie to będziemy od 12-tej w nocy MY i nasi bliscy i sąsiedzi stać po pas w wodzie i wybierać PIS i Zjednoczoną Prawice aby dalej Nas i Nasz kraj broniła przed wami wy ZDRAJCY I ZŁODZIEJE. Już nigdy, przenigdy wy kłamcy, zdrajcy,oszuści, konfidenci i złodzieje nie dostaniecie od Nas Polaków pozwolenia na rządy NASZYM KRAJĘ. NIGDY taka prawda.

Tak to jest, że każdy może być, nawet idiotą, ale żeby chwalić się tyn ma forum to już rzeczywiście akt rozpaczliwej desperacji

tylko pis lempart wypierdalaj z kraju