To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Niedzielny Poranek i Dzień Papieski, czyli koncertowy tydzień Filharmonii Dolnośląskiej

Koncert w jeleniogórskiej bazylice batutą poprowadzi Hubert Kowalski, którego kompozycje zabrzmią także tego wieczoru.

Różnorodna muzyka, propozycje dla młodych i dorosłych słuchaczy, koncerty w sali koncertowej i jeleniogórskiej bazylice. Tak zapowiada się najbliższy program Filharmonii Dolnośląskiej. 

Dla najmłodszych słuchaczy przygotowano 12 października o godz. 10.30 - w ramach Niedzielnych Poranków Muzycznych – muzyczną opowieść o tym, jak powstają dźwięki. Dla dzieciaków grać będzie zespół kameralny, a poranek poprowadzi Agnieszka Gierus i Dominika Łukasiewicz.

12 października przypada Dzień Papieski. W tym dniu o godzinie 19.30 w Bazylice pw. św. Erazma i Pankracego z koncertem „Per crucem ad lucem” wystąpi Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Dolnośląskiej pod batutą Huberta Kowalskiego: dyrygenta, kompozytora, śpiewaka i... kontrabasisty związanego ze środowiskiem muzycznym przy krakowskim klasztorze Ojców Dominikanów. Koncert uświetni sopranistka Anna Filimowska-Wolfinger, absolwentka Akademii Muzycznej w Krakowie oraz wyższej szkoły muzyczno - teatralnej w Hamburgu, solistki Krakowskiej Opery Kameralnej. W koncercie udział weźmie Dziecięcy Chór Vrabcaci z czeskiego Jablonca nad Nysą, który działa od 1974 roku, a mali śpiewacy są już kolejnym pokoleniem pierwszych chórzystów. W murach jeleniogórskiej świątyni rozbrzmiewać będzie znakomita muzyka Wolfganga Amadeusza Mozarta (Et incarnatus est z Mszy c-moll KV 427) oraz kompozycje Huberta Kowalskiego. Wstęp na koncert bezpłatny.

Koncertem w jeleniogórskiej filharmonii w najbliższy piątek, 10 października, zainaugurowany zostanie także X Festiwal Muzyki Teatralnej. Więcej na temat tego wydarzenia w publikacji, do której odnoścnik znajduje się poniżej.    

Uwaga! Dla naszych czytelników mamy trzy dwuosobowe zaproszenia na Niedzielny Poranek Muzyczny 12 października, w jeleniogórskiej filharmonii. Rozdamy osobom, które w najbliższy czwartek, 9 października po godzinie 13 zadzwonią jako pierwsze pod redakcyjny numer telefonu 757524781. Warunkiem odbioru zaproszeń jest posiadanie aktualnego wydania tygodnika „Nowiny Jeleniogórskie” z niniejsza zapowiedzią muzycznych wydarzeń w Filharmonii Dolnośląskiej. Zapraszamy!