To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Niedziela z Reksiem w „Muflonie”

Niedziela z Reksiem w „Muflonie”

Kolejny bajkowy Poranek Rodzinny w Miejskim Domu Kultury „Muflon” w Jeleniej Górze – Sobieszowie już w najbliższą niedzielę, 25 października. Tytuł spotkania „Reksio odkrywa tajemnice cywilizacji. Zboże”. Początek w samo południe.

Tym razem mali odkrywcy, wraz z wesołym Reksiem, poznają kolejną tajemnicę cywilizacji – jak ludzie nauczyli się wysiewać zboże i piec chleb, jak dzięki temu zmieniło się ich życie, a także w jaki sposób obecnie powstaje mąka. Nie zabraknie twórczych zabaw, niespodzianek oraz konkursów. Dzieci same zamienią się w młynarzy i piekarzy.

W Jeleniej Górze tylko w Miejskim Domu Kultury „Muflon” podczas Poranków Rodzinnych można obejrzeć najpiękniejsze polskie kreskówki, z którymi dorastają kolejne pokolenia. Każdy z poranków to godzinna lekcja wyobraźni dla dziecka oraz przygody znanych i lubianych bohaterów, które są wolne od przemocy. Ale to nie wszystko! Spotkanie trwa około 60 minut i wzbogacone jest warsztatami artystycznymi, które bawią i rozwijają dzieci, a rodzicom podsuwają pomysły na kreatywne spędzanie czasu ze swoimi pociechami.

Kolejny Poranek Rodzinny w „Muflonie” zaplanowany jest na 15 listopada 2015 r. Wtedy dzieci razem z Reksiem poznają historię odkrycia ropy naftowej i, w jaki sposób odkrycie to wpłynęło na rozwój współczesnej cywilizacji. 

 

Komentarze (1)

Super.
Fajnie, że jeszcze ktoś promuje stare dobre bajki, zamiast tych współczesnych gniotów robiących dzieciom sieczkę z mózgu.
Trzymam kciuki, by takie inicjatywy się obroniły.