To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Nieczynne wyciągi na Kopę i Szrenicę

Nieczynne wyciągi na Kopę i Szrenicę

Jeśli wybieracie się w góry, to na razie nie skorzystacie z wyciągów. Nieczynne są bowiem koleje linowe na Kopę i na Szrenicę. Powodem są wiosenne przeglądy techniczne.

Przegląd wiosenny kolei linowej "Zbyszek " w Karpaczu zakończy się 23 kwietnia. Od soboty (24 kwietnia) będzie uruchomiona dla turystów.

Jak tłumaczy Ski Arena Karpacz, mają co pół roku obowiązek przeprowadzania przeglądów technicznych. "Przed nami sporo pracy. W ciągu 3 tygodni musimy skontrolować stan wszystkich elementów, które mają wpływ na bezpieczeństwo pasażerów. Konserwujemy, smarujemy lub wymieniamy części, które zużywają się podczas codziennej ciężkiej pracy. Po zakończeniu przeglądu odbiór wszystkich urządzeń przeprowadzają specjaliści z Transportowego Dozoru Technicznego. Jednym z najważniejszych testów jest kontrola hamulców. Sprawdzamy m.in. długość hamowania kolei z pełnym obciążeniem. Wówczas zamiast pasażerów na krzesełkach jeżdżą ciężkie, plastikowe pojemniki, które wypełniamy piaskiem. W trybie awaryjnym nasza nowa kolej linowa „Zbyszek” zatrzymuje się wg. norm producenta po 12-13 metrach. Za bezpieczne zastopowanie “Zbyszka” odpowiadają dwa potężne hamulce mechaniczne, wspomagane hamowaniem przez silnik napędzający" - opisuje operator.

 

W Szklarskiej Porębie kolej linowa Sudety Lift na Szrenicę będzie nieczynna do 30 kwietnia.

Ski Arena Szrenica to kompleks: Szrenica I – sekcja I – Wyciąg krzesełkowy 2-osobowy o długości 1417 m, przepustowość wynosi 1436 os/h, a różnica poziomów 174 m. Szrenica II – sekcja II – 2-osobowy wyciąg krzesełkowy o długości 1341 m, różnica poziomów – 429 m, przepustowość 1437 os/h. Karkonosz Express – wyciąg krzesełkowy z kanapą 6-osobową, długość - 2393 m, przepustowość wynosi 1985 os/h, różnica poziomów 508,1 m.

Komentarze (6)

Ci, którzy przez ostatnie dwa tygodnie ograniczyliby się do oglądania wiadomości TVP, nie mieliby pojęcia, że Polska znalazła się w grupie krajów najgorzej radzących sobie z pandemią. A tak jest: w rankingu agencji Bloomberga spadła na 50. miejsce wśród 53 największych gospodarek świata – gorzej radzą sobie tylko Brazylia, Czechy i Meksyk.

- W partii krążą plotki o zamówionych przez kierownictwo badaniach. Wyniki podobno są tragiczne. Jeszcze kilka miesięcy takich spadków i możemy zacząć się pakować

- mówi Onetowi doświadczony poseł PiS.

I dodaje: - Pandemia, Obajtek, wojenki z Ziobro i Gowinem. Ludzie już chyba zaczynają mieć wszystkiego dość.

Wypróżniaj się w kiblu a nie na portalu zaprzyjaźnionej gazeciny...

Eee tam, żelazny elektorat, ciemny lud wszystko kupi.

smu bba project report
and synopsis are making more issue for the content and the plagiarism so for your satisfaction we will also provide you the plagiarism report by that you can sure for your unique content.

"Wypróżniaj się w kiblu a nie na portalu zaprzyjaźnionej gazeciny.." Brawo; monsieur!