To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Nie zaparkujesz za darmo w centrum i na Grodzkim

Nie zaparkujesz za darmo w centrum i na Grodzkim

Skończyły się tłuste czasy dla kierowców, którzy za darmo parkowali w centrum miasta. Ostatni duży parking zlokalizowany w Pasażu Grodzkim jest już płatny. Włodarze centrum handlowego zwlekali z tą decyzją przez długi czas.
 

  W grudniu ubiegłego roku w biurze pasażu dowiedzieliśmy się, że brak najemców handlowych niejako zmusza firmę do tego, aby nie pobierać opłat od kierowców za możliwość parkowania w podziemiach galerii. Sytuacja miała zmienić się po nowym roku, gdy miało dojść do masowego zapełniania powierzchni w galerii. O tym poinformano również na stronie internetowej pasażu. Tak się jednak nie stało. 

  Kierowcy, którzy zorientowali się, że nadal można parkować za darmo stawiali swoje samochody, często w nieprzepisowy sposób. Po kolejnych miesiącach i otwarciu min. fitness klubu w końcu podjęto decyzję o płatnym parkowaniu. Od 1 czerwca szlaban parkingu jest opuszczony, a żeby zaparkować trzeba uiścić opłatę parkingową – 2 złote za każdą godzinę, lub 18 złotych za cały dzień. 

Dla tych, którzy będą chcieli wykupić tzw. miesięczną kartę abonamentową mamy dobre wieści. Będzie można ją wykupić w cenie około 180 złotych. - Informacje na ten temat podamy w przyszłym tygodniu na naszej stronie internetowej – słyszymy w biurze pasażu. Jedynym problemem są godziny otwarcia parkingu zgodne z otwarciem gelerii handlowej tj. – w sobotę od 9:00 do 21:00, w niedzielę o 10:00 do 20:00. Jest to pewne ograniczenie dla okolicznych mieszkańców, którzy zostawią swoje auto na noc, a rano chcą pojechać do pracy. Jak dowiadujemy się w biurze pasażu i ten problem być może zostanie rozwiązany, ale trzeba pamiętać, że parking powstał dla klientów centrum handlowego, a nie dla mieszkańców.

  Po wprowadzeniu w centrum miasta parkomatów kierowcy muszą pogodzić się z płatnym parkowaniem - z wyjątkiem weekendów. Dla tych, którzy parkują na ulicy Krótkiej czy Długiej radzimy przestawić swoje samochody, ponieważ coraz częściej teren ten kontrolowany jest przez straż miejską, która bez mrugnięcia okiem zakłada blokady na koła. Pomaga im w tym monitoring, który śledzi każdy ruch samochodów, które poruszają się po rynku. Mandat w takim wypadku wynosi od 50 w górę, nawet do 500 złotych (poruszanie się w strefie ruchu i parkowanie pod zakazem postoju). Dla tych, którzy parkują w podwórkach, mimo że nie mieszkają w tych okolicach mamy gorszą informację. Kilkakrotnie otrzymywaliśmy zgłoszenia od poszkodowanych, że z niewyjaśnionych przyczyn "intruzom" ubywa powietrza w kołach lub uszkodzeniu ulega karoseria.  

- Lepiej zapłacić „dwójkę” i mieć spokój – mówi jeden z kierowców.

 

Nie zaparkujesz za darmo w centrum i na Grodzkim

Komentarze (12)

a co z kartami inwalidzkimi gdzie maja parkowac myslicie tylko o zdrowych inwalidzi zbedni zawalidrogi

Robiąc zakupy w tej niby galerii handlowej pod nazwą"Pasaż Grodzki"mam płacić za parkowanie?.Przy tak prowadzonej polityce firmy niedługo właściciele przebudują to coś na biura i mieszkania.

Ciekaw jestem tylko jak zapełniony jest teraz w środku dnia. Byłem ostatnio o 18 i z moim pojazdem były zaparkowane całe 4 samochody, wnioskuje więc, że może 1/4 parkingu w południe jest zajęta, podczas gdy do tej pory było to 5/4

Wsadzcie sobie ten pasaż razem z parkingiem w d..ę. A najlepiej go wyburzcie.Lepiej ta dziura wyglądała.Archeolodzy mieli co robić.Pies z kulawą nogą tam nie zagląda.

patrząc na zjazd i wyjazd z tej "galerii" to właściciele powinni jeszcze płacić tym co chcą tam parkować

A JA WIEM GDZIE ZA DARMO MOŻNA PARKOWAĆ. PRZY RATUSZU JEST KILKA STANOWISK I STRAŻ MIEJSKA NIGDY SIĘ NIE CZEPIA. PARKUJCIE TAM DO WOLI

Jak w każdej galerii, za parking się płaci.

Prawda prawda, przy niższym zawieszeniu lepiej zaparkować gdzie indziej niż w Pasażu...

Nami się nikt nie przejmuje , nieoznakowane auta parkują czy to pod Biedronką czy też pod Rondem , ostatnio miałem przypadek pod Biedronką na Zabobrzu było wolne miejsce więc zaczełem parkować tyłem i w ostatnim momencie za****owałem jak zobaczyłem w lusterkach cień samochodu a po zaparkowaniu wysiadła z niego jakaś młoda "du.a"lat około 27-30 na zwróconą jej uwagę że właśnie zablokowała mi miejsce w trakcie parkowania - stwierdziła żebym spierdalał bo ona była pierwsza . Żałuję że nie przydzwoniłem w jej karoserię , bo może wtedy policja by ją wyprostowała - tym bardziej że nie miała żadnego znaczka inwalidzkiego a już tym bardziej nie posiadała "Karty parkingowej dla osoby niepełnosprawnej" . No i właśnie o czym my mówimy. A swoją drogą jak już to może straż miejska zajeła by się tym problemem , . Tak ,tylko co to da ?
Pewnie powiedzą że parkingi pod marketami to nie ich działalność .

Proponuję wziąć pod uwagę trotuary w Jeleniej. Z nich można jeszcze wycisnąć pieniądze , NIECH NARÓD PŁACI ZA CHODZENIE PO NICH . wnieść propozycję obywatelską pod najbliższą sesję rajców . Proponuję od kroku 0,15 pln. KAPUSTA OKRUTNA ZASILIŁABY ,na premie by starczyło i następną wyprawę do ''ORIENTU''.CHODZĄ SŁUCHY NA SALONACH że dobrze autostrady budują za bezcen.!!!!

Tyle wody się marnuje , przepływając przez Jelenią Górę, a jakby opodatkować ten darmozjadowy ciek zwany Kamienną i Bobrem.????, Następnym to kanał Młynówki?! Wniosek pod obrady szanownej rady.

A co inwalidom przeszkadza w parkowaniu razem ze zdrowymi? Miejsca dla zdrowych kłują w oczy? Musi być jakieś ekstra miejsce dla inwalidy, bo on nie da rady zaparkować na miejscu dla zdrowego? Jeśli tak, to przesiąść się na WÓZEK INWALIDZKI, a nie będzie potrzebne miejsce do parkowania!!