To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Nie tylko dla bartników

Nie tylko dla bartników

13-14 września odbędzie się w Jeleniej Górze- Cieplicach, jedna z największych w regionie, impreza pszczelarska - XV Międzynarodowe Warsztaty Pszczelarskie pn. „Bartnictwo w Sudetach Zachodnich”.

- Spodziewamy się 80 wystawców z całego kraju. Swój przyjazd zapowiedzieli też goście z Czech – mówi Jan Okulowski, prezes Regionalnego Związku Pszczelarzy.
Jak co roku, dwudniową imprezę wypełni urozmaicony program. Główną częścią imprezy, ściągającą zwykle tłumy zainteresowanych, będzie kiermasz produktów pszczelich, wyrobów pszczelarskich, rękodzielnictwa i zdrowej żywności. Tej popularnej ofercie będą towarzyszyły stoiska specjalistyczne, gdzie bartnicy będą mogli kupić specjalistyczny sprzęt do swoich pasiek. Pszczelarze i wszyscy chętni będą mogli wziąć udział w uroczystej Mszy świętej w kościele pw. Jana Chrzciciela, przez Plac Piastowski przejdą poczty sztandarowe. Pszczelarski weekend wypełnią dodatkowo występy zespołów folklorystycznych, a także grup przedszkolnych oraz zabawa taneczna. W imprezie pojawią się też elementy edukacyjne, popularyzujące wiedzę o życiu pszczół, o środowisku, w którym wszyscy żyjemy.
- Takie miniwykłady pojawią się między występami zespołów muzycznych. Będzie się tam można dowiedzieć wielu ciekawostek. Chcemy, aby wszyscy goście dobrze się bawili, mogli się zaopatrzyć w zdrowe produkty pewnego pochodzenia, ale też, aby dowiedzieli się czegoś ciekawego. Ma być przyjemnie i pożytecznie - mówi prezes Jan Okulowski.

 

PROGRAM IMPREZY
13 września, sobota
10.00-19.00 - Kiermasz produktów pszczelich, wyrobów pszczelarskich, sprzętu pszczelarskiego, rękodzielnictwa i zdrowej żywności.
14.00-18.00 - Występy zespołów muzycznych i folklorystycznych.
18.00-21.00 - Zabawa taneczna.

14 września, niedziela
10.00 - Msza Święta w kościele pw. Św. Jana Chrzciciela.
10.00-18.00 - Kiermasz produktów pszczelich, wyrobów pszczelarskich, sprzętu pszczelarskiego, rękodzielnictwa i zdrowej żywności.
11.20 - Przemarsz pocztów sztandarowych na Plac Piastowski.
11.30-12.30 - Uroczyste otwarcie XV Międzynarodowych Targów Pszczelarskich.
13.00-18.00 - Występy zespołów muzycznych i folklorystycznych oraz zespołów przedszkolnych.