To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Nie szczędzili na remonty

Nie szczędzili na remonty

Prawie 3,5 miliona złotych, czyli niemal dwukrotnie więcej niż zakładano, wydano na remonty, przebudowy i modernizację jeleniogórskich szkół i przedszkoli. Nie wszystkie prace zostaną zakończone przed pierwszym dzwonkiem, ale nie utrudni to znacząco funkcjonowania placówek.

Niemal w każdej szkole i przedszkolu prowadzono w czasie wakacji mniejsze lub większe remonty. Najkosztowniejsze (800 tys. zł) było przystosowanie pomieszczeń i wyposażenia „Handlówki” na potrzeby Centrum Kształcenia Zawodowego) oraz przystosowanie pomieszczeń w Gimnazjum nr 3 do przyjęcia Zespołu Szkół Elektronicznych (502 tys. zł).

Nowe boisko (265 tys. zł) pochłonęła budowa boiska sportowego w Zespole Szkół Rzemiosł Artystycznych. Za niewiele mniej powstanie boisko lekkoatletyczne przy zabobrzańskiej „ósemce”. Nowych dach ma w końcu szkoła podstawowa nr 2, wyremontowana została tam również aula.

Ponad pół miliona złotych pochłonie przystosowanie pomieszczeń do przyjęcia większej ilości maluchów w żłobku na Zabobrzu. Zamiast 90, placówka będzie mogła teraz przyjąć 120 dzieci.

W tym roku w Jeleniej Górze nie ma problemów z miejscami w przedszkolach. Pięć miejskich placówek oraz przedszkola niepubliczne zapewniły miejsce wszystkim dzieciom. W miejskich przedszkolach w tym roku szkolonym będzie o 44 dzieci więcej niż rok temu.

Jutro rok szkolny w pierwszych klasach szkół podstawowych rozpocznie 650 uczniów, w tym 99 sześciolatków. Ogółem w podstawówkach uczyć się będzie 4350 uczniów, w gimnazjach – 2424, w szkołach ponadgimnazjalnych – 5685.

Komentarze (4)

Za 3 miliony to można 3 szkoły wybudować a nie ... remont!

komentarz, że za 3 mln można 3 szkoły wybudować jest tak skrajnym idiotyzmem, że zastanawiałam się, czy w ogóle warto się do tego odnosić. Tego "mądralę", który to pisał (i jemu podobnych) trzeba jednak uczyć arytmetyki. W jakiej szkole uczyli Cię rachunków na poziomie I klasy podstawówki, jesli pleciesz takie androny? Jeśli pamiętasz, to wróć tam, do pierwszego rzędu, bo widzę, że na lekcjach podstawy mnożenia byłeś chyba chory:)

obywatele , nie lenić się!! Patrzeć na ręce samorządom!!!!

Ocho! pani profesor się wymądrza.Za wcześnie , 1-y września jest jutro.
A może do kąta niech pani jeszcze postawi.
A nie przyszło pani do głowy ,że to być
może jest po prostu brak orientacji ile
co kosztuje?
A może dziecko było rzeczywiście chore ?
co?