To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

"Neonówka" dała popis - pod każdym względem

"Neonówka" dała popis - pod każdym względem

Neonówka wystąpiła w Świerzawie. Zespół Kabaretowy odwiedził to miasto, chcąc pomóc najmłodszym zawodnikom z miejscowej drużyny – Pogoni. Całkowity dochód z tego występu zostanie przeznaczony na zakup sprzętu i strojów dla tej sekcji, a także wyjazd na obóz sportowy. Kabareciarze popisali się nie tylko scenicznie, ale i społecznie.

ZOBACZ ZDJĘCIA

Neonówka zagrała w mieście rodzinnym lidera zespołu – Romana Żurka, który wychował się właśnie w Świerzawie. Wraz z ekipą postanowił wystąpić charytatywnie dla najmłodszych dzieci, które grają w piłkę, tym samym pomóc finansowo klubowi. Artyści zagrali za darmo, a dochód z biletów (około 500 sprzedanych) przeznaczony został na stroje, sprzęt i wyjazd na obóz.

W Świerzawie „Neonówka” wraz z zespołem muzycznym "Żarówki" dała popis swoich umiejętności, występując ponad dwie godziny na scenie. Były znane skecze m.in. „ksiądz”, czy „sekretarka”, ale i także mniej popularne np. „Mieszko – skecz, który jest grany tylko dla wąskiej publiczności. Oprócz tego kabareciarze żartowali, rzucając raz po raz śmiesznymi tekstami. Występowali również w rolach kandydatów na prezydenta, a publiczność bez wahania, gromkimi brawami i okrzykami przyjmowała ich wnioski.

– Jestem wdzięczny tym chłopakom, że zgodzili się wystąpić i rozbawić naszą publiczność. Dzięki temu młodzi piłkarze będą mieć troszkę lepsze warunki niż do tej pory – mówi prezes Pogoni Świerzawa – Ryszard Wolny.

To właśnie z jego inicjatywy doszło do tej imprezy i dzięki niemu zespół orlików będzie miał 30. nowych strojów, a także sprzęt potrzebny do treningu sportowego z logo kabaretu "Neonówka". Prezes zespołu zapowiada, że jeśli pieniędzy wystarczy zorganizuje dla dzieci obóz sportowy.

Tego dnia w Świerzawie było nie tylko wesoło, ale i głośno. Oprócz tego, że Neonówka dała niesamowity występ, którego z pewnością nie zapomną licznie przybyli fani – ofiarodawcy, to po występie odbyła się dyskoteka, która już całkowicie rozruszała tą młodszą i tą starszą część widowni. Oby takich inicjatyw było o wiele więcej.