Jego twórczość obejmuje grafikę warsztatową, malarstwo wodne i olejne, projektowanie dywanów przemysłowych oraz tkaninę unikatową. I wokół tkaniny osnuta jest jego najnowsza wystawa, prezentowana w rodzinnym miasteczku, ale obejrzeć można na niej także jego inne prace oraz dokumentację fotograficzną z jego dotychczasowej aktywności twórczej.
Inspiracje do pracy czerpie z wielu źródeł, w tym także z natury. W swoich pracach wykorzystuje najróżniejsze wytwory przyrody, m.in. trawy, gałęzie, naturalny len. Szczególne miejsce w świecie fascynacji Bartosza Burgielskiego zajmuje dziedzictwo kulturowe Ameryki Południowej, ludów andyjskich i cywilizacji prekolumbijskich. W czasie studiów na Wydziale Tkaniny i Ubioru Akademii Sztuk Pięknych im. W. Strzemińskiego w Łodzi wyjechał do Peru, gdzie na Uniwersytecie San Marco w Limie zbierał materiały do swojej pracy dyplomowej poświęconej tkaninie w kulturze peruwiańskiej. Później dodatkowo pogłębiał swoją wiedzę na podyplomowych studiach w Instytucie Etnologii I Antropologii Kulturowej Uniwersytetu Łódzkiego.
Do dziś w swojej pracy sięga po symbole magiczne, tajemnicze przesłania, dawne wierzenia i elementy kultury ludowej. Zarówno w jego tkaninach, jak i malarstwie każdy kolor i każdy plan jest ważny, a precyzyjnie namalowany przedmiot ma symboliczne znaczenie. Od roku Bartosz Burgielski pracuje w Warsztatach Terapii Zajęciowej w Kowarach, gdzie prowadzi pracownię tkacko – dziewiarską. Od sześciu lat uczestniczy w Festiwalach Sztuki Włókna organizowanych corocznie w Kowarach. Jego najnowsza wystawa, zorganizowana przez Fundację na rzecz Rozwoju Wrocławskiej Tkaniny Artystycznej i Stowarzyszenie Miłośników Kowar, jest wydarzeniem towarzyszącym XLII Międzynarodowemu Sympozjum WT - Kowary 2015. „Naturę” Bartosza Burgielskiego oglądać można w kowarskim Domu Tradycji do końca listopada.
Na zdjęciu Bartosz Burgielski i jego „Tiwanako” – projekt dywanu przemysłowego wykonanego przez Fabrykę Dywanów Agnella w Białymstoku – w którym autor dążył do uzyskania efektu kilku przenikających się siatek, z których każda zawiera inne symbole geometryczne, będące istotą wierzeń kultury Tiwanako.
Ostatnio komentowane
allergy asthma relief asthma rates
stromectol for sale http...
allergies and kids options treatment center
albuterol inhaler without...
Może cymbale zaczniesz się czepiać tych na górze?Boisz się prymitywów z...
severe hair loss gi journal
ivermectin for humans http ivermectin...
journal of gastrointestinal endoscopy fish allergy symptoms
...