To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Narewska o Karolu Wojtyle

Narewska o Karolu Wojtyle

Osiedlowy Dom Kultury serdecznie zaprasza na spotkanie z cyklu „ars poetica”. Głównym punktem programu będzie prezentacja tomiku poezji Doroty Narewskiej „Karol Wojtyła wizja dziennikarstwa (1948 - 1978)”.

Dorota Narewska ukończyła studia magisterskie w trybie indywidualnym na Uniwersytecie im. A. Mickiewicza w Poznaniu; dwuletnie Podyplomowe Studia Dziennikarstwa i Edytorstwa na Uniwersytecie Warszawskim; trzyletnie Wyższe Zawodowe Studia Katechetyczne na Papieskim Wydziale Teologicznym w Warszawie. Czteroletnie stacjonarne studia doktoranckie w trybie indywidualnym na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II.
W latach 1987-1992 pracowała w tygodniku „Nowiny Jeleniogórskie" na stanowisku z-cy sekretarza redakcji. Jednocześnie podjęła pracę w dwóch jeleniogórskich szkołach dla dzieci i młodzieży z upośledzeniem umysłowym jako katechetka. Wraz z grupą kobiet w roku 1990 zainicjowała w Jeleniej Górze karmelitańską wspólnotę im. Edyty Stein.
W klimacie niedawnych uroczystości kanonizacyjnych Jana Pawła II jeleniogórzanie mają okazję, by spotkać się z autorką tej niezwykle interesującej pozycji, zawierającej 656 stron.
Spotkanie odbędzie się w najbliższy poniedziałek (16 czerwca) o godz. 17 w Kawiarni Muza Osiedlowego Domu Kultury na jeleniogórskim Zabobrzu.