To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Najlepsi uczniowie pojechali do Warszawy

Najlepsi uczniowie pojechali do Warszawy

Ponad trzydziestu stypendystów Fundacji im. Jerzego Szmajdzińskiego wyjechało dzisiaj rano na wycieczkę do stolicy. – Już nie możemy się doczekać – podkreślali tuż przed wyjazdem ci, z którymi rozmawialiśmy.

Uczestnicy to najlepsi uczniowie ze szkół z regionu jeleniogórskiego i legnickiego. – Przyznaliśmy stypendia po raz trzeci – mówi Andrzej Dobrowolski, prezes zarządu fundacji im. Szmajdzińskiego. – W tym roku otrzymało je 38 uczniów, łącznie z poprzednimi latami jest ich już ponad stu. Nie ma szkoły na terenie byłego jeleniogórskiego, w której nie przyznalibyśmy stypendium.
Na wycieczkę do Warszawy wybrały się 34 osoby, pozostałe nie mogły z powodów osobistych.
– Jutro w siedzibie Sejmu będą wręczane uczniom certyfikaty stypendialne – mówi A. Dobrowolski. – Otrzymają je z rąk przewodniczącego rady fundacji, prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego. Udział w tej uroczystości zapowiedział też wicemarszałek Jerzy Wenderlich. W planie jest też zwiedzanie Sejmu.
Jutro uczniowie będą także w Centrum Nauki „Kopernik”, w Muzeum Powstania Warszawskiego. W piątek pojadą na cmentarz w Wilanowie, gdzie na grobie patrona fundacji, Jerzego Szmajdzińskiego, złożą kwiaty i znicze, następnie odwiedzą Instytut Fryderyka Chopina. Po południu zaplanowano zwiedzanie Warszawy a wieczorem wyruszą w drogę powrotną.
Wycieczka to jedna z nagród, jaką otrzymują stypendyści. Oprócz tego jest stypendium w wysokości tysiąca złotych.
– Bardzo się cieszę z tego wyjazdu – przyznaje Marcelina Lasota z Gimnazjum im. Ratowników Górskich w Karpaczu. – W tym roku będę już drugi raz w Warszawie, ale poprzednim razem nie miałam okazji zwiedzania tylu muzeów.
Przyznaje, że polityką interesuje się pobieżnie. – Nie jest to moje hobby, ale warto zobaczyć Sejm - mówi. – Ci, z którymi rozmawiałam o tym wyjeździe mówili mi, że bardzo ciekawe jest Muzeum Powstania Warszawskiego.
Gimnazjalistka wzięła ze sobą aparat fotograficzny. Wprawdzie nie zna nikogo z uczestników wycieczki, ale to nie problem. – Szybko można się zintegrować – mówi.
– Na taki wyjazd jadę pierwszy raz. Myślę, że będzie fajnie – przyznaje Bartosz Czyżewski z klasy I liceum Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Jeleniej Górze. – Gram na skrzypcach i bardzo chciałbym zobaczyć instytut Fryderyka Chopina.
 

stypendysci1.jpg
stypendysci2.jpg
stypendysci3.jpg
stypendysci4.jpg
stypendysci5.jpg
stypendysci6.jpg
stypendysci7.jpg
stypendysci8.jpg

Komentarze (4)

Jakie ryje , brak pytań , hehe

Do "onnnn" jaki ty jesteś burak. Jak widzisz napisałem "ty"z małej litery no bo ty nie zasługujesz na dużą literkę. Jesteś mała zazdrosna gnida.

Gratuluję

Pojechał młody narybek ( młoda kadra ) do SLD. SUPER pomysł !!