To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Nadchodzą Kwisonalia 2011

Już jutro pierwsze imprezy dorocznego święta Gryfowa Śląskiego – XII Kwisonalii. Jak zwykle pełne atrakcji i wydarzeń, które zapadną w pamięć na cały rok. Uroczysta inauguracja – w piątek o godz. 18 na Bulwarze nad Kwisą.

Przed mieszkańcami Gryfowa kilkadziesiąt godzin dobrej zabawy. I na pewno każdy znajdzie coś dla siebie. Zakole Kwisy, tradycyjne miejsce tej imprezy zapewni wszystko co potrzebne, aby spędzić tam tak dużo czasu.

Nie sposób opowiedzieć o wszystkich wydarzeniach, które złożą się na tegoroczne obchody. Są jednak takie punkty programu, których nie można pominąć. W piątek to bez wątpienia koncert legendarnej kapeli Nocna Zmiana Bluesa (godz. 22). W sobotę nie można opuścić V turnieju Miast „O galon wody święconej przemienionej w wino” (17.45) i Neo-Nówki (21.30), a w niedzielę kulinarnych zmagań w ramach „Rybnego kociołka po gryfowsku” (14.30), spływu Kwisą „na czym kto może” (15.00) i finałowego koncertu zespołu Lombard (20.30).

Propozycji kulturalnych, rozrywkowych i sportowych jest oczywiście o wiele więcej. Na pewno każdy znajdzie coś dla siebie, więc warto najbliższy weekend zaplanować właśnie w Gryfowie.

Szczegółowy program można znaleźć na www.kwisonalia.pl

Komentarze (2)

Biedny organizator. Nawet nie przeczuwa, że przez niewinne użycie sformułowania o wodzie przemienionej w wino może ściągnąć na siebie klątwę lokalnego biskupa. A także obrazić niesłychanie wysublimowane uczucia religijne.