To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Nabór do straży granicznej trwa

Nabór do straży granicznej trwa

13 osób do końca roku zasili szeregi Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej. W przyszłym roku będą kolejne przyjęcia. Kto może się starać o wstąpienie w szeregi tej służby?

– Nadodrzański Oddział Straży Granicznej szuka ludzi młodych, ambitnych, chcących zdobywać nowe doświadczenia – zachęca kpt. Rafał Potocki, rzecznik prasowy Komendanta Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej. – W zamian oferujemy szeroką ofertę szkoleń, możliwość rozwoju osobistego i zawodowego, udział w misjach organizowanych przez Agencję FRONTEX (m.in. w Grecji, Bułgarii oraz we Włoszech) oraz w ramach umów bilateralnych z innymi krajami m.in. do Macedonii.

Służba w Nadodrzańskim Oddziale Straży Granicznej może być pełniona w trzech województwach (lubuskie, wielkopolskie, dolnośląskie), w tym w dużych miastach m.in. Wrocław oraz Poznań.
Jakie kryteria muszą spełniać kandydaci? Posiadać obywatelstwo polskie, nie mogą być karani, muszą mieć co najmniej średnie wykształcenie. – Ważne, aby kandydat był gotowy podporządkować się szczególnej dyscyplinie i posiadać odpowiednią zdolność fizyczną i psychiczną do służby – dodaje rzecznik.
Chętnych czeka m.in. rozmowa kwalifikacyjna, testy psychologiczne, badanie wariografem, testy z wiedzy ogólnej i sprawności fizycznej. Ci, którzy przejdą tę procedurę, kierowani są na trzymiesięczne szkolenie podstawowe i trzymiesięczne szkolenie podoficerskie. Szczegóły dotyczące naboru można znaleźć na stronie www.nadodrzanski.strazgraniczna.pl
W tym roku do straży przyjęto już 38 nowych osób. W przyszłym roku przewiduje się przyjęcie 60 osób.
 

Komentarze (4)

,, przez te rzady pis-owskie koniec naszej Liberalnej Demokracji !.. niech, was wszystkie Diabli

Sądząc po focie przyjmując się w Nadodrzański karierę robisz na bałtyku. Wymagania kosmiczne wynagrodzenie 400 E

ooo badanie wariografem - ciekawe jakie pytania są zadawane? czy ich wynik jest wykorzystywany do jakichś innych celów?

wariografem to powinni badać posłów a szczególnie kaczyńskiego, macierewicza, błaszczaka, piotrowicza, szydło oraz tego co urzęduje w pałacu namiestnikowskim