To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Na tropie morderców Ewy

Na tropie morderców Ewy

Zabójcy już z pewnością nie mogą spać tak spokojnie, jak do tej pory – mówi oficer policji z grupy, która zajmuje się zbrodnią sprzed kilkunastu lat. Najlepsi wrocławscy policjanci bardzo dokładnie badają sprawę brutalnego zabójstwa w Zbylutowie koło Lwówka Śląskiego, do którego doszło w 1993 roku. We wznowionym śledztwie pojawiły się nowe fakty.

Najlepsi, wrocławscy policjanci, którzy od kilku dni są w Lwówku Śląskim twierdzą, że już mają pewne ustalenia i typują potencjalnych sprawców, ale z racji bardzo intensywnego śledztwa nie mogą mówić o szczegółach. – Jesteśmy po pierwszych przesłuchaniach. Ludzie są bardzo zdziwieni, że po tylu latach znamy doskonale nawet najmniejszy szczegół tej sprawy. Już w trakcie rozmowy informujemy ludzi, co dawniej wnieśli do tej sprawy – mówi oficer policji ze specjalnej grupy. - To nie jest tak, że zajmujemy się od teraz tą sprawą. Analizowaliśmy ją od 1,5 roku, a obecnie przechodzimy do konkretnych czynności. Mamy wiele ustaleń od biegłych, psychologów i najlepszych fachowców, którzy spojrzeli na sprawę świeżym okiem i zapoznali się ze wszystkimi dowodami, które zostały zgromadzone – dodaje.

W sprawie brutalnego morderstwa z 1993 roku już pojawił się pewien przełom. Po pierwszych przesłuchaniach, pojawiły się nazwiska ludzi, którzy w czasach, kiedy doszło do zbrodni Ewy Pilarskiej, w ogóle nie byli brani pod uwagę. Śledczy podkreślają, że przy sprawie ze Zbylutowa wyznaczyli sobie całkiem inne wątki, jak policjanci, którzy dawniej się tym zajmowali. Przy wykryciu sprawcy pomogą także badania DNA i najnowsze zdobycze techniki. - Nasz zespół już sprawił, że sprawcy tego brutalnego morderstwa nie mogą na dzień dzisiejszy spać tak spokojnie, jak do tej pory – mówią policjanci.

Ewa Pilarska została zamordowana w 1993 roku wZbylutowie koło Lwówka Śląskiego. Wracała z dyskoteki do swojego domu. Jej ciało znaleziono w lesie. Było wyjątkowo zmasakrowane. Mimo intensywnego śledztwa, które było prowadzone w latach 90' sprawę umorzono. Teraz na nowo została podjęta.
Aby pomóc w ujęciu morderców ważna jest nawet najmniejsza informacja. Policjanci z grupy „Archiwum X" czekają na każdy sygnał pod numerem telefonu 71 340 42 62, lub alarmowym 997, ewentualnie 112. Zapewniają pełną anonimowość.


Komentarze (13)

powodzenia Panowie złapcie tys sk*******ów

Nie przepadam za policją .Ale trzymam kciuki aby im się udało.

sorki za byka !! (pokażcie) :silly: :pinch: :whistle: :whistle:

OBY DZIAŁANIA POLICJI ZAKOŃCZYŁY TEN WIELOLETNI KOSZMAR CIĄGLE OŻYWIANY PAŃSTWA PILARSKICH WSPANIAŁYCH RODZICÓW I GODNYCH NAŚLADOWANIA OBYWATELI, KTÓRZY CIĘŻKĄ CODZIENNA PRACĄ PRÓBUJĄ ZAGŁUSZYĆ TO CO W CIĄŻ SZARPIE ICH DUSZĘ NA PEWNO ZASŁUGUJĄ NA PEWNOŚĆ ŻE TU NIE MA ICH WINY
BO ODPOWIEDŹ NA PYTANIE:DLACZEGO WŁAŚNIE TO SPOTKAŁO ICH DZIECKO NIC NIE ZMIENI.

Myślę,że każdy oprócz tych zwyrodnialców będzie wam wdzięczny za odnalezienie morderców!!!Powodzenia Panowie!!!

Kara śmierci dla morderców przez ściagnięcie skalpów!!!!!!!!!!!!!

SZANOWNI PANOWIE POLICJANCI! POWODZENIA!!!

Trzymamy kciuki - złapcie to bydło!!!

wprowadzić karę śmierci!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Jestem za karą śmierci. Dorota z Jeleniej Góry.

mialem wtedy 17 lat ale pamietam z gazet ze bylo to bardzo brutalne morderstwo!!! zlapcie tych zwyrodnialcow!!!

i maja skur......wiedzialem,ze mozna na nich liczyc Archiwum X oby tak dalej i do przodu

Jednego już złapali, teraz czas na resztę!