To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Multikino w Jeleniej Górze

Multikino w Jeleniej Górze

Pięć nowoczesnych sal kinowych ma powstać w galerii Focus Mall – poinformowała spółka Parkridge, która podpisała już umowę z operatorem Multikino. Właściciel się chwali, ale ani słowem nie wspomina, czy i kiedy w końcu powstanie galeria.

- Na powierzchni 1473 mkw. powstanie 5 nowoczesnych sal kinowych wyposażonych w projektory cyfrowe. Razem z multipleksem uruchomiona zostanie kolejna autorska kawiarnia Multikina - Cavablanca. Zajmie ona powierzchnię 100 m kw. - informuje Parkridge.

- Multipleks ten jest pierwszym tego typu obiektem planowanym w Jeleniej Górze. Z Multikinem łączą nas bardzo dobre relacje. Sieć ta prowadzi bowiem popularne kino zlokalizowane w naszym centrum Focus Mall w Rybniku – mówi Jarosław Fijałkowski, prezes Parkridge Retail Development.

– Konsekwentnie realizujemy strategię uruchamiania multipleksów w miastach powyżej 50 tysięcy mieszkańców. Uważam, że miasta te posiadają duży, niewykorzystany potencjał – dodał Piotr Zygo, prezes Multikina.
Spółka mocno chwali się nieistniejącą jeszcze galerią.

- Wartość projektu to ok. 250 mln złotych. Obiekt będzie liczył ponad 40 610 mkw. powierzchni. Powierzchnia najmu zajmie 17 100 tys. m kw.. Na trzech poziomach handlowych znajdzie się: 89 sklepów, restauracje, kawiarnie i wielosalowe kino. Parking pomieści 276 aut, w tym dla osób niepełnosprawnych będzie 6 stanowisk – czytamy.

Focus Mall Jelenia Góra podobno nie narzeka na brak zainteresowania najemców. Na liście sklepów znalazły się m.in.: delikatesy Alma, Deichmann, Rossmann, Reserved, CroppTown, House, Home&You, Mohito, Simple, Apart, Promod, Orsay, Preety Girl, Quazi, City Sport, Grycan, Apteka. Parkridge szacuje, że po uruchomieniu galerii najemcy oraz zarządca obiektu stworzą tu ponad 750 miejsc pracy.

Szkoda tylko, że spółka ani słowem nie zająknęła się na temat postępu prowadzonej budowy w Jeleniej Górze. Dlaczego tak wolno? Czy zgodnie z harmonogramem?

Komentarze (4)

Obawiam się że ten obiekt w końcu powstanie, ale chyba nie za mojej kadencji

akurat spółka zająknęła się na temat postępu prowadzonej budowy już wcześniej. Trudno, żeby w kółko powtarzać to samo dla słabo zorientowanej prasy...

750 ludzi do zwolnienia a nie stworzenie 750 miejsc pracy. Przecież nikt tam nic nie bedzie kupował, bo w Jeleniej ludzie ledwo zarabiają na chleb i rachunki więc w efekcie ci ludzie stracą pracę. Firmom, które stawiają te galerie powinny dać do myślenia dwie puste kondygnacje w Pasażu grodzkim i wiecznie pusta galeria w Tesco. Dopóki tutaj nie powstaną miejsca pracy z prawdziwego zdarzenia to mieszkańcy z JG w wieku produkcyjnym bedą uciekać do większych miast lub za granicę. I tak Jelenia jest już miastem bardzo starszych ludzi, którym nie są potrzebne galerie, sklepy itp. Władze miasta powinny poszukać inwestora lub kilku mniejszych z obojętnie jakiej branży tak żeby zatrudnić te 2-3 tys ludzi za 2-3 tysiące zł powodując w ten sposób napływ nowych ludzi, którzy zarobione pieniądze bedą tutaj wydawać. Nawet jeśli miasto musiało by dać działkę pod inwestycje za symboliczną złotówkę to efekt będzie na plus - może nie od razu ale zawsze

Spokojnie galeria ma powstać więc powstanie, wkońcu po co by robili instalacje elektryczne i kanalizację. Im mniej marudzenia tym lepiej, a juz na samym początku czytamy pianie jakiegoś marnego kogucika, że taka bida i wogóle, no i żeby jakis zakład otworzyć w którym po 3 tysiące będą płacić. normalnie autorze blank jesteś odrealniony, czyżbyś wrócił z Irlandii?