To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Można już wędrować na Śnieżkę

Fot. Daniel Antosik

Karkonoski Park Narodowy otworzył dzisiaj (20.02) szlaki prowadzące na Śnieżkę. Równocześnie prosi turystów o rozwagę podczas wypraw, bo trasy w górach są nieprzetarte i zasypane śniegiem.

W komunikacie KPN czytamy: "Otwieramy szlaki prowadzące na szczyt Śnieżki. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej - IMGW PIB uporał się z zabezpieczeniem uszkodzonego poszycia górnego spodka. Przystępujemy do usunięcia blokad na szlakach i informacji o zamkniętych odcinkach, co chwilę potrwa ale, co najważniejsze, na szczycie jest już bezpiecznie. Blachy, które mogły być zagrożeniem dla zdrowia i życia ludzi, są na powrót umocowane".

Pokrywa na szczycie wynosi obecnie 88 cm. Wędrówki wymagają kondycyjnego przygotowania i znajomości przebiegu szlaków, które pod śniegiem wyglądają zupełnie inaczej. Temperatura odczuwalna wynosi - 18 stopni.

Komentarze (3)

Janusze już pastują sandały i jutro z ran pojawią się na szczycie z zapiekanką lub kebabem w mordzie....

[quote=gall 1]Janusze już pastują sandały i jutro z ran pojawią się na szczycie z zapiekanką lub kebabem w mordzie....[/quote]
Ależ ty jesteś... monotematyczny Januszu!

bo plose pana mala jesika w walsawy i maly brajanek z poznania chcom w golach zjesc kanapke mc wiesniak z flytkami tam na sniezce, a mama jesiki powiedziala ze tam nie mozna autem wjechac to sobie pojadom do jeleniej na kanapke.jasio lat 12