To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Most na ul. Wrocławskiej jeszcze dzisiaj

Most na ul. Wrocławskiej jeszcze dzisiaj

 

Wieczorem powinien być przejezdny tymczasowy most na ulicy Wrocławskiej. W tym tygodniu także zostaną otwarte pozostałe przeprawy na ulicy Niećki i Kaczawskiej. Postępy prac skontrolowali dzisiaj sekretarz stanu w Ministerstwie Administracji i Cyfryzacji oraz wicewojewoda dolnośląski.

Do puszczenia ruchu przez krajową trójkę w Maciejowej zostało naprawdę niewiele.

- Wystarczy, że zostanie wylany jeszcze asfalt najazdowy i most będzie praktycznie gotowy – zapewniał Marcin Zawiła, prezydent Jeleniej Góry.

Saperzy z II Inowrocławskiego Pułku Inżynieryjnego wespół z jeleniogórską firmą drogową kończą układanie drewnianej nawierzchni, po której będą poruszać się samochody.

- W ciągu najbliższych dni będzie można także korzystać z pozostałych dwóch mostów na ulicy Niećki i Kaczawskiej – poinformował Marcin zawiła, prezydent Jeleniej Góry.

Na obu przeprawach zostały już zamontowane skomplikowane konstrukcje i układane są drewniane nawierzchnie. Dodatkowo uporządkowana została już ulica Witosa i Trzcińskiej. Na obu w wyniku nawałnicy powstały niebezpieczne wyrwy w asfalcie.

- Wprawdzie nie są one w idealnym stanie, ale przejezdne - dodał Marcin Zawiła.

W poniedziałek z wizytą do Maciejowej, Komarna i pozostałych zalanych miejscowości przyjechał Włodzimierz Karpiński, sekretarz stanu w Ministerstwie Administracji i Cyfryzacji, który nie krył zadowolenia z postępu robót. Chwalił wojsko, lokalne służby ratownicze i zaangażowanie mieszkańców w pomoc poszkodowanym. Włodzimierzowi Karpińskiemu towarzyszyła również Ewa Mańkowska, wicewojewoda dolnośląski.

- Pierwsza pomoc materialna trafiła już do około 70% poszkodowanych rodzin. Gminy nadal wypłacają zasiłki. Te w Jeleniej Górze średnio wyniosły 4,833 złotych na rodzinę – poinformowała Ewa Mańkowska.

Marcin Zawiła nie ukrywał, że miasto wykorzystało już swoją rezerwę w budżecie, która była przeznaczona na kataklizmy, a faktur wciąż przybywa.

- Ich łączna suma sięgnęła już 1,5 mln złotych. Nie chcemy rezygnować z inwestycji europejskich, które prowadzimy w mieście. Inaczej musielibyśmy oddać te pieniądze. Staramy się więc o uzyskanie z budżetu państwa zaliczki na poczet usuwania skutków powodzi i udrożnienie krajowej trójki – poinformował prezydent Jeleniej Góry, który jutro (we wtorek) weźmie udział w posiedzeniu komisji sejmowej w tej sprawie. W ministerstwie spraw wewnętrznych leży już wniosek o przyznanie Jeleniej Górze około 666 tys. złotych na ten cel.

IMG_9194.JPG
IMG_9196.JPG
IMG_9198.JPG
IMG_9200.JPG
IMG_9204.JPG
IMG_9207.JPG
IMG_9208.JPG
IMG_9209.JPG
IMG_9211.JPG
IMG_9212.JPG
IMG_9213.JPG
IMG_9215.JPG
IMG_9217.JPG

Komentarze (3)

Wczoraj próbowałem się dostać do Legnicy. Fakt znaki były zaklejone a na końcu "zakaz wjazdu". Trzeba było się dostać na objazd lecz objazd był w ogóle nie oznakowany można było się kręcić w kółko ciągle wracając pod Castoramę.W końcu obrałem trasę na Zieloną Górę przez Bolesławiec. Bark informacji spowodował stratę czasu.

super, mimo nieszczęścia bardzo sprawna akcja