To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Most będzie gotowy w maju

Most będzie gotowy w maju

Ostatnie opady śniegu spowodowały przerwę w pracach przy remoncie mostu na drodze wojewódzkiej w Mysłakowicach. – Nie ma ryzyka opóźnienia inwestycji – zapewnia Leszek Loch, dyrektor Dolnośląskiej Służby Dróg i Kolei we Wrocławiu.

Prace przy przebudowie mostu są mocno zaawansowane. – Wykonana została płyta pomostu ustroju nośnego – informuje dyrektor. Wykonywane są płyty przejściowe, doprowadzana jest kanalizacja odwodnienia.

Ostatnio jednak prace przerwano z powodu ataku zimy. Most nad rzeką Łomnicą został zamknięty dla kierowców na początku września. Pierwotnie planowano, że prace mają potrwać pół roku. Dyrektor DSDiK poinformował nas, że zakończą się w maju 2017 roku. – Termin ten wynika z uwzględnienia okresu zimowego, który wstrzymuje wykonanie większości prac budowlanych i kolejnych prac występujących po nich – informuje. – Nie występują ryzyka mogące spowodować opóźnienie zakończenia inwestycji (w harmonogramie uwzględniony został okres zimowy).

most2.jpg
most3.jpg
most4.jpg

Komentarze (4)

Takie prace, drodzy Państwo wykonuje się w dzień i w nocy, by jak najszybciej je zakończyć, a drogę znów udostępnić samochodom, autobusom i pieszym! To nie jest jakaś tam ulica boczna z mostkiem, tylko droga wojewódzka 367 wiodąca do Kowar i dalej do Kamiennej Góry, Wałbrzycha. Dzięki partactwu, mieszkańcy Mysłakowic, Kowar i nie tylko, lecz także PKSy i busy muszą jeździć na około i kluczyć po małych dróżkach.

Takie prace zaczyna się wiosną, a kończy jesienią. Tylko w tym chorym kraju wiosną dopiero zaczyna się myśleć o remontach/budowie, latem ogłasza się przetarg, a roboty ruszają na jesieni... Jak w filmach Bareji.

Pół roku na taki most , trochę długo.To tylko w Polsce jest możliwe. Takie prace robi się od wczesnej wiosny do jesieni. A tak zdezorganizowany dojazd do/z pracy Kowary-Jelenia Góra. A PKS Jelenia Góra bije rekordy opóżnień na tej trasie. W Mysłakowicach , w godzinach popołudniowych niektóre kursy opóźnione są nawet o pól godziny.

A ktoś mi powie co za firma robiła, robi remont drogi w Podgórzynie koło stadionu, stacji paliw. Jeżdżę tam codziennie już kompletnie nie liczę ile dni trwa tam remont ale wliczając tylko dni robocze. To ta firma co remontowała tą drogę to pracowała tylko co trzeci dzień w inne dni kompletnie NIKOGO na budowie NIE było. Pytanie kto odwala taką szopkę i który taki z urzędu urzędnik daje tej firmie zlecenie. Za te wszystkie poślizgi niestety płacimy MY! a inni z nas robią w balona i nas okradają w ten sposób. Na koniec powiem to że nie wiem jaki jest zasięg remontu tej drogi ale ONI ta firma kompletnie tego remontu nie zakończyła pozostawiając wysokie progi, brak pasów, brak wszystkiego a droga została dopuszczona do ruchu.