MOS Sudety Basket Liga - spotkanie organizacyjne

W niedzielę 9 stycznia około 10-15 minut po zakończeniu meczu w 1 Lidze Kobiet (początek o godzinie 17.00) w sali konferencyjnej hali przy ulicy Sudeckiej 42 w Jeleniej Górze odbędzie się spotkanie organizacyjne MOS Sudety Basket Ligi 2011.

Organizatorem rozgrywek są wspólnie Międzyszkolny Ośrodek Sportu w Jeleniej Górze i KS Sudety Jelenia Góra. Zawody rozgrywane są według obowiązujących przepisów gry w koszykówkę, wydanych przez Polski Związek Koszykówki z uwzględnieniem następujących zmian: czas gry ustala się na 4x10 minut, dogrywka trwa 5 minut, a czas w I, II i III kwarcie nie będzie zatrzymywany z wyjątkiem czasów dla drużyn, oraz zmian dokonywanych w ostatniej minucie kwarty; natomiast w IV kwarcie i ewentualnie w każdej dogrywce zatrzymywane będą ostatnie dwie minuty meczu;

Zgłoszenie zespołu do rozgrywek związane jest z koniecznością dokonania wpłaty składki
na daną edycję w wysokości 1.000 zł za zespół do 12 zawodników. Zgłoszenie każdego kolejnego zawodnika podlega opłacie 100 zł od osoby.

Zespoły biorące udział w rozgrywkach muszą dostarczyć na adres ul. Sudecka 42, Jelenia Góra (siedziba KS Sudety) 2 egzemplarze listy zawodników, przewidzianych do gry w danej lidze.

2. Listy powinny zawierać:
a) nazwisko i imię,
b) datę urodzenia,
c) podpis zawodnika
Zmiana terminu meczu wymaga formy pisemnej. Zespół wnoszący o zmianę terminu meczu zobowiązany jest wnieść opłatę w wysokości 30 PLN.

Zawodnicy niepełnoletni chcący uczestniczyć w rozgrywkach muszą BEZWZGLĘDNIE posiadać pisemną zgodę opiekuna prawnego.

Nieuprawnieni do gry są zawodnicy którzy spełniają jednocześnie dwa n/w punkty:
- są zgłoszeni do rozgrywek szczebla centralnego (2 Liga Mężczyzn i wyżej oraz 1 Centralna Liga Kobiet i wyżej)
- posiadają ważny kontrakt w klubie
Zawodnicy, którzy spełniają tylko 1 z w/w warunków mogą zostać uprawnieni do gry w przypadku spełnienia wszystkich innych wymogów określonych Regulaminem.

Każdy zespół musi posiadać jednolite koszulki z wyraźnie i trwale oznaczonymi numerami. W przypadku podobnych koszulek drużyn w meczu gospodarz powinien nosić koszulki jasne, zaś drużyna gości ciemne. W przypadku jednakowych koszulek Organizator zapewnia znaczniki, które musi ubrać zespół wymieniony w terminarzu na drugim miejscu (goście)

Za nie dostosowanie się do regulaminu zawodów, organizator przewiduje kary finansowe min. :

Kary:
Pierwszy faul techniczny – 10 PLN
Drugi faul techniczny – 25 PLN
Każdy następny faul techniczny – 50 PLN
Faul dyskwalifikujący – pomiędzy 100 PLN a 200 PLN – ustala komisja złożona z przedstawiciela Organizatora, oraz obu drużyn uczestniczących w spotkaniu, w którym został orzeczony faul dyskwalifikujący.

Można protestować:

Protest dotyczący przebiegu i wyniku meczu należy zgłosić bezpośrednio po jego zakończeniu, dokonując odpowiedniego zapisu na protokole zawodów.
Równocześnie ze złożeniem protestu musi być wpłacona kaucja w wysokości 20 zł. Kopia dowodu zapłaty musi być złożona u Organizatora w ciągu 2 dni roboczych od dnia rozegrania meczu.

..oraz odwoływać się od decyzji:

Równocześnie z wnioskiem odwołania musi być wniesiona opłata manipulacyjna w wysokości 50 zł, a do wniosku dołączony dowód wpłaty (kserokopia). W przypadku negatywnego dla wnioskującego rozpatrzenia odwołania w/w opłata manipulacyjna przechodzi na rzecz Organizatora.
Nie uregulowanie zobowiązań finansowych przed pierwszym terminem meczowym
wynikającym z losowania drużyn skutkuje zweryfikowaniem zawodów jako walkower dla
przeciwnika, zgodnie z przepisami gry w koszykówkę i Regulaminem Zawodów.

Cały regulamin dostępny jest u organizatora MOS Ligi.