To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Morsowanie i bieg zimowy już 16 grudnia

Morsowanie i bieg zimowy już 16 grudnia

Dzisiaj (czwartek, 30 listopada) ruszyły zapisy do pierwszego biegu Zimowego Kropelka Run. Odbędzie się on w sobotę, 16 grudnia, w ramach imprezy "Piechowickie Morsowanie". To świetna propozycja dla osób zimnolubnych.

Bieg zimowy, kąpiel w lodowatej wodzie i biesiada przy ognisku to główne punkty programu tej imprezy. Odbędzie się ona w Górzyńcu (Osiedle Piechowic) przy ul. Izerskiej (dawna Zawadzkiego), przy drodze leśnej za szlabanem, prowadzącej w kierunku Rozdroża Izerskiego.

Najpierw wystartuje (o godz. 10.) zimowy bieg górski Kropelka Run na dystansie około 10 km. Trasa wiedzie malowniczymi ścieżkami podnóża Gór Izerskich. Organizatorzy zapewniają pakiet startowy, pomiar czasu, ciepły posiłek i medal pamiątkowy na mecie. Wpisowe do biegu to 25 złotych od osoby. Liczba miejsc ograniczona, kto pierwszy, ten lepszy. Więcej szczegółów (regulamin, trasa) na stronie www.kropelkarun.pl
Po biegu odbędzie się morsowanie (bez zapisów i wpisowego) u podnóża niezwykle malowniczego Wodospadu Kropelka na Małej Kamiennej, która jest jednym z dopływów rzeki Kamienna. Początek o godz. 11.30.
Po biegu i morsowaniu będzie można rozgrzać się przy ognisku z kiełbaskami, które zostanie rozpalone przy ośrodku Potok w Górzyńcu. Początek o godz. 12.30. Tam też nastąpi wręczenie nagród dla laureatów biegu i konkursów podczas morsowania.
Impreza wpisuje się w obchody 50-lecia nadania praw miejskich Piechowicom. Będzie to jeden z ostatnich akcentów trwającego przez cały rok święta, stąd też hasłem przewodnim będzie „zamrażamy 50-lecie”. Uroczyste zamrożenie nastąpi podczas morsowania. Jak będzie przebiegało? – To niespodzianka – mówią organizatorzy, czyli grupa Biegam dla Zdrowia oraz Urząd Miasta w Piechowicach.
Kto chce wziąć udział w biegu, powinien się pośpieszyć – zapisy ruszają 30 listopada o godz. 20.
Imprezę objęły patronatem Nowiny Jeleniogórskie, Muzyczne Radio oraz Telewizja Strimeo. Więcej szczegółów można znaleźć na plakacie oraz na stronie www.kropelkarun.pl, a także na facebooku na profilu biegu Kropelka Run.
 

Komentarze (1)

,, za moich czasow,gdy przyjechalem na Ziemie Odzyskane to jeszcze nie bylo "morsow",gdy bylo zimno to Polacy siedzieli w domu,bo bali sie przeziebic.Lekarzy - Polakow jeszcze nie bylo, za to byli lekarze- niemcy,a tych Polacy sie bali